Hour of Code


З 4 по 10 грудня учні Херсонської гімназії № 1 долучилися до глобального заходу «Година коду» (Hour of Code) та писали коди, створюючи цікаві ігри.  

Hour of Code – це безкоштовна міжнародна освітня ініціатива, що спрямована на популяризацію ІТ серед учнів шкіл за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики. За час існування ініціативи в ній взяло участь понад 460 мільйонів школярів зі 180 країн!

Цього року ініціатива «Година коду» відбулася в рамках тижня комп’ютерних наук по всьому світу. В Україні «Година Коду» вже втретє проходить за сприяння компанїї «Майкрософт Україна» та Фонду BrainBasket.

«Година коду» стала популярною у світі саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати код, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим. Багатьом дітям це допомагає розпалити інтерес до навчання та розширити світогляд. 

Глобальний рух підтримали Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Джастін Трюдо та чимало інших політиків, акторів та музикантів. В Україні ініцативу також підтримують відомі особистості, такі як Сергій Притула, Олег Скрипка, Олександр Педан, Павло Табаков та інші. 


МІЖНАРОДНИЙ ЗАХІД "SKYPE-A-THON"



28 та 29 листопада, учні гімназії мали можливість здійснити віртуальну подорож до країн Європи! Це стало можливим завдяки участі гімназії в міжнародному заході «Skype-a-Thon», який організовано компанією Майкрософт. Skype-a- Thon - це глобальна навчальна подія, яка дозволяє учням віртуально подорожувати по всьому світу та спілкуватися, використовуючи Skype. Слоган Skype-a- Thon 2017 – “Open Hearts. Open Minds”. Протягом двох днів компанія Майкрософт організовує та пропонує багато способів підключення для навчання: гра «Mystery Skype», урок «Skype Lesson», віртуальна подорож «Virtual Field Trips», співпраця «Skype Collaborations», бесіда з гостем «Guest Speakers». Щорічний скайп-марафон об’єднує тисячі навчальних аудиторій. Участь у заході дає можливість нашим учням поспілкуватися з однолітками з усього світу. Школярі обмінюються історіями та проектами, грають в ігри та обговорюють цікаві теми. Наші гімназисти взяли участь у грі Mystery Skype: учні 5-А класу «подорожували» до Хорватії, а учні 6-А – до Іспанії. Мета гри: відгадати країну, з якою встановлено зв'язок через Skype. Школярі обох країн ставили питання про географічне положення, намагаючись відшукати на карті країну-партнера. Цікавим було те, що під час гри дозволяється ставити тільки загальні питання, відповідаючи «Так» або «Ні». Після того, як діти з’ясували, що говорять з хорватськими та іспанськими однолітками, вони розпитували їх про звичаї, традиції, хобі, улюблені страви тощо, і, звичайно, розповідали про себе, співали Різдвяні щедрівки англійською та рідною мовами. Цього року організатори заходу ставлять на меті подорожувати понад 10 мільйонів віртуальних миль і намагатись з'єднати майже півмільйона студентів.

УРОКИ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ВІД ПРИВАТБАНКУ



З метою співпраці з ЮніорБанком у напрямі професійної орієнтації учнівської молоді Херсонська гімназія №1 постійно бере участь у заходах, які пропонує Приватбанк для навчальних закладів міста.

На заняттях у Бізнес-школі ЮніорБанку наші гімназисти отримують знання про основи фінансової грамотності,  беруть участь у ділових іграх та тренінгах, грають та мають можливість спілкуватися в соціальній мережі юних банкірів, набувають навиків щодо користування банківськими послугами за допомогою дитячої пластикової Карти Юніора. 

Цікавою є програма Бізнес-школи ЮніорБанку для учнів молодшої школи, яка насичена захоплюючим і цікавим матеріалом. Під час навчання школярі переглядають мультфільми та яскраві презентації, знайомляться зі школою програмування та грають, уявляючи себе юними банкірами.

Учні гімназії із захопленням розгадують Квести «Детективна історія» та «Секрет однієї купюри» у відділеннях Приватбанку та відвідують квест-кімнату центрального відділення. Класи гімназії на чолі з класними керівниками вирушають на екскурсії до відділень Приватбанку, під час яких знайомляться з роботою співробітників різних банківських професій. 

Продовжуючи співпрацю з Приватбанком, гімназія запросила представника банку відвідувати виховні години гімназійних класів. Так, щовівторка Віра Вікторівна Славуцька (керуюча  відділенням "Шуменське-2") розповідає учням як влаштований банк, зупиняється на критеріях вибору банку для обслуговування, як оформити Карту Юніора тощо.

У цьому навчальному році наші гімназисти скористаються можливістю стати учасниками всеукраїнської щорічної олімпіади «Фінансовий геній», сподіваючись здобути перемогу та отримати призи та подарунки.


Семінар для вчителів англійської мови міста
Співпраця методичних об’єднань вчителів англійської мови

Уже кілька років триває співпраця методичних об’єднань вчителів англійської мови Херсонських гімназій № 1 та № 6. Мета такої взаємодії – обмін досвідом, знайомство з інноваціями в методиці викладання іноземних мов, опрацювання різноманітних прийомів навчання тощо. Практичні семінари та майстер-класи проводяться як для вчителів міста, так і для курсантів КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».
22 листопада 2017 року на базі Херсонської гімназії № 6 Херсонської міської ради відбувся практичний семінар для молодих вчителів англійської мови загальноосвітніх навчальних закладів міста. Захід з теми: «The importance of integrating skills in the teaching of English as a foreign language» відбувся в рамках роботи опорного навчального закладу з вивчення іноземних мов.
Вчителі англійської мови Олена Солодовнікова (гімназія № 6) та Олена Софієнко (гімназія № 1) зупинилися на вимогах державної програми з англійської мови, де зроблено акцент на інтегроване опанування учнями мовленнєвих умінь. Учителі погодилися, що перше місце в рейтингу популярності методик вивчення англійської мови активно утримує комунікативний підхід, який спрямований на практику спілкування у чотирьох видах мовленнєвої діяльності: аудіюванні, говорінні, читанні та письмі. Присутні на семінарі працювали в парах та групах, грали в ігри, наводили приклади з власного досвіду, обмінювалися думками щодо використання новітніх методичних прийомів і технологій та сучасних матеріалів Інтернет-ресурсів, що дозволяє підвищити якість навчальних досягнень учнів. 
Семінар відбувся при підтримці методиста методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради Гулюватої Н.В. Учасники зазначили практичну користь проведеного заходу, який сприяв виробленню стимулу й мотивації до подальшої творчої і плідної діяльності педагогів міста.
Більше фото за посиланням 
Третій обласний методичний семінар
для вчителів англійської мови міста


18 жовтня 2017 року відбувся третій обласний методичний семінар «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках англійської мови» за участю Вадима Назаренка (старший викладач кафедри теорії і методики викладання навчальних дисциплін КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти») та Марини Ігошевої (методист КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»). Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради гостинно приймала вчителів англійської мови міста, яких було відібрано за результатами реєстрації на платформі «Дистанційне навчання педагогічних кадрів».
Тренери семінару Діана Гетте (амбасадор програми eTwinning Plus), Олена Софієнко (заступник директора гімназії), Тетяна Устімова (учитель англійської мови) продовжили роботу щодо створення власного контенту вчителя та його поповнення сучасними інструментами освітніх технологій, які сьогодні є в арсеналі кожного викладача. Під час практичної частини семінару учасники опрацьовували нові технологічні інструменти, обговорювали можливості їх використання як в навчально-виховному процесі, так і дистанційно при роботі з обдарованими учнями. Вадим Назаренко зупинився на перевагах роботи з хмарним середовищем Google: пошта, календар, Word Online, Power Point Online, організація та проведення відеоконференцій за допомогою каналу YouTube тощо.

Усі учасники семінару відмітили, що захід пройшов на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом.

ШКОЛА ТРЕНЕРІВ MINECRAFT


23 вересня 2017 року у м. Києві відбувся семінар з підготовки тренерів по використанню розвиваючої гри Minecraft у навчально-виховному процесі. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляв учитель інформатики Володимир Вовченко.
Інноваційні вчителі України зібралися для того, щоб вивчати можливості використання гри Minecraft у навчанні, обговорювали нову версію гри для навчання Minecraft Education, складали сценарії гри для різних предметів. Для вчителів було цікаво почути дітей, учнів 4-го класу, які із захопленням ділилися досвідом навчання з зануренням в освітню гру Minecraft Edu. 
Minecraft Education Edition - це:
•  Світ навчання, що сприяє творчості, співпраці й вирішенню задач. З новим побудовником коду (Code Builder) учні вчаться програмувати на спеціальних платформах і ближче знайомляться з поняттями інформатики під час проектування і творчої роботи.
•  Навчання основане на грі! (Game based learning)
•  Code Builder – доповнення до Minecraft: Education Edition для навчання програмування
•  Креативне дослідження
•  Системне мислення
•  Ефект занурення у навчання
•  Можливості співпраці учнів
•  Реальний навчальний вплив
•  Готові уроки, інструкції та готові шаблони просторів (світів)
Усі учасники семінару щиро дякували організаторам за теплий прийом,  відзначили практичну значущість семінару

ТРЕНЕРИ MICROSOFT


30 вересня 2017 року у м. Києві відбулося перше установче заняття для майбутніх тренерів компанії Майкрософт Україна. У заході взяло участь 117 педагогічних працівників з різних куточків України, яких було обрано на конкурсній основі. Херсонську гімназію № 1 представляли Наталія Устинова (директор гімназії), Олена Софієнко (заступник директора), Володимир Вовченко (учитель інформатики).
Працюючи у групах, учасники обговорювали можливості та переваги використання ІКТ в своїй професійній діяльності; зупинилися на питаннях професійного та особистісного розвитку педагогів тощо. Цікавим для усіх присутніх було опитування, яке було проведено за допомогою Kahoot та рефлексія на інтерактивній платформі Padlet. 
Навчання у школі тренерів триватиме два місяці в очно-дистанційній формі. Учасники, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають статус "Тренер Microsoft".

 ІХ Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій


Вітаємо переможців ІХ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій  Наталію Устинову, директора Херсонської гімназії № 1, та Олену Софієнко, заступника директора гімназії, чия робота визначена найкращою та увійшла до збірки матеріалів Фестивалю.
21-22 вересня 2017 року за організаційного сприяння Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України проведено очний тур  ІХ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій.
Для участі у Фестивалі надійшло 316 робіт із 22 областей України, а також Білорусі, Польщі та Сполучених Штатів Америки за номінаціями: «Інновації у сфері дошкільної освіти»; «Інновації в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах»; «Інновації в управлінні загальноосвітніми навчальними закладами»; «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника».
Відповідно до рішення журі Фестивалю, переможцями визначено 120 учасників, які представили найкращі роботи, що презентують результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, управлінської діяльності. Переможців нагороджено Дипломом за вагомий внесок у модернізацію навчально-виховного процесу в сучасному закладі освіти.
Шановні Наталіє Валентинівно та Олено Вадимівно! Педагогічний колектив гімназії вітає вас із перемогою! Від усього серця бажаємо вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у вашій оселі!

РОЛЬ МОТИВАЦІЙНОГО АСПЕКТУ У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ


05 жовтня 2017 року 0 14. 00 у Херсонській гімназії №1 Херсонської міської ради відповідно до плану роботи методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради з метою підвищення фахової майстерності вчителів іноземних мов проведено практичний семінар «Мотивація щодо вивчення іноземних мов». Семінар проведено методистом методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради Гулюватої Н.В. та методистом Британського книговидавництва Express Publishing Ляшко Н.О.. У семінарі було розглянуто питання щодо формування комунікативної компетентності засобами інтерактивних технологій на уроках іноземних мов. Проведено майстер–клас з присутніми вчителями. У семінарі взяли участь   56 вчителів з англійської мови міста Херсона. По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат та книжковий подарунок від видавництва.
Херсонська гімназія № 1 – найкраща інноваційна школа України

18 загальноосвітніх навчальних закладів та 148 вчителів України увійшли до переліку найбільш інноваційних шкіл та педагогів, який складається щорічно глобальною програмою розвитку освіти Microsoft. Списrb було оприлюднено на Всесвітньому освітньому порталі Microsoft.
Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради – серед найкращих українських інноваційних навчальних закладів! Визнання на глобальному рівні та отримання статусу Microsoft Showcase School стало можливим завдяки наполегливій праці високоосвіченого, талановитого менеджера освіти, здібного адміністратора та організатора, активного пропагандиста інноваційних напрямів Наталії Валентинівни Устинової.
Зразкові школи Microsoft (Microsoft Showcase Schools) — це глобальна спільнота шкіл, які беруть участь у цифровій трансформації для покращення викладання. Мета цих навчальних закладів – створити умови, які заохочують до навчання протягом усього життя і стимулюють розвиток життєво важливих вмінь та навичок, щоб учні могли досягати більшого. Керівники зразкових шкіл є частиною професійної спільноти, яка розширює застосування технологій для
проведення загальношкільної трансформації та підвищення ефективності роботи шкіл. Зразкові школи Microsoft роблять акцент на персоналізованому навчанні своїх учнів із застосуванням пристроїв за програмою 1:1 та сучасних технологій, як Office 365 для освіти, Office Mix, OneNote, Skype, Minecraft тощо. 
Представники педагогічного колективу: Наталія Валентинівна Устинова (директор гімназії), Олена Вадимівна Софієнко (заступник директора з навчально-виховної роботи), Володимир Миколайович Вовченко (вчитель інформатики) увійшли до списку Microsoft Innovative Expert Educators. До нього номінуються вчителі, які застосовують прогресивну педагогіку та активно
використовують новітні технології в роботі з учнями. Звання експерта говорить про досягнення викладача як в освітній, так і в технологічній галузях. Такі вчителі допомагають своїм учням краще підготуватись до професій майбутнього і можуть стати прикладом для колег в освітньому процесі.
Вітаємо директора Наталію Валентинівну, педагогічний та учнівський колективи гімназії з почесним статусом! Бажаємо творчого натхнення, успіхів та нових звершень!
Відбувся другий обласний методичний семінар для вчителів англійської мови

20 квітня 2017 року відбувся другий обласний методичний семінар «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках англійської мови». У заході взяли участь учителі англійської мови міста, яких було відібрано за результатами реєстрації на платформі «Дистанційне навчання педагогічних кадрів». 
Сьогодні технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять. Так, під час практичної частини семінару Оксана Єрохіна, учитель Херсонської гімназії № 3 Херсонської міської ради, ознайомила присутніх з деякими інструментами освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі. Учасники семінару вчилися створювати інтелектуальні карти за допомогою сервісу Popplet, працювали з  онлайн-сервісом Kahoot, який дає змогу створювати інтерактивні навчальні ігри, що складаються з низки запитань із кількома варіантами відповідей; знайомилися з можливостями Wikispaces - площадкою для віртуальних проектів, над якими студенти працюють командами або самостійно. 
Семінар відбувся на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» за підтримки науково-педагогічних працівників Гори Тетяни та Ігошевої Марини, методиста міського методичного кабінету Гулюватої Наталії, амбасадора програми eTwinning Plus Діани Гетте, активних ітвінерів  Софієнко Олени (Херсонська гімназія №1) та Устимової Тетяни (Чулаківська ЗОШ Голопристанського району Херсонської області).

І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАТЬКІВСЬКИЙ ФОРУМ 
"НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА"



12 квітня 2017 року на базі Київського Палацу дітей та юнацтва відбувся І Всеукраїнський батьківський форум «Нова українська школа: педагогіка партнерства» за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Мета зустрічі – обговорення пріоритетних питань співробітництва родини й школи у створенні та забезпеченні сприятливих умов для розвитку, навчання та виховання дітей, які навчаються за програмою проекту «Інтелект України». Як виховати успішну та щасливу дитину? Якими мають бути домашні завдання у проекті «Інтелект України»? Як реалізується педагогіка партнерства у спектрі інноваційного педагогічного проекту? – такі питання поставлені для розгляду на форумі. До їх обговорення залучилися представники Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради – Жмурченко Олена Олександрівна – класний керівник 1-А класу (клас працює за програмою «Інтелект України») та Задніпряна Катерина Сергіївна – заступник директора з виховної роботи.
Виступаючі зазначили важливість, актуальність і новизну проекту та висловили подяку авторській групі за підтримку і кваліфікований науково-методичний супровід.
Учасники форуму ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, йдеться: «Високоякісна освіта – запорука щасливого майбутнього України. Ми впевнені, що наша держава пишатиметься випускниками проектних класів “Інтелект України”».
EdCamp Kherson: будуємо спільноту відповідального вчительства

7 квітня 2017 року пройшла (не) конференція Міні EdCamp Kherson 2017 під гаслом «Школа – простір для щасливих дітей». Партнерами проекту є міжнародна громадська організація «Відкрита хата», швейцарсько-український проект «DESPRO», Microsoft в Україні, видавництво «Основа», EdCamp Ukraine та інші. Понад 130 освітян, серед яких: експерти, вчителі, психологи, адміністрація навчальних закладів, начальники управлінь освіти, зібралося в Херсонському академічному ліцеї ім. О.В. Мішукова ХМР при ХДУ.
Олена Софієнко, заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради та Володимир Вовченко, учитель інформатики, були зарошені на захід як спікери, представивши компанію Microsoft Ukraine.
Особливість Міні EdCamp Kherson – його тематика: розвиток компетенцій учителя і учня, педагогіка партнерства через розвиток емоційного інтелекту, нейропедагогіка, емпатійне спілкування, профілактика емоційного вигоряння вчителів, інтегральний розвиток педагогів – все це через нові форми роботи: воркшопи, арт-терапію, кінотерапію, квести, флешмоби, веб-сесія з експерткою зі Швеції, розіграш призів тощо. Усі учасники заходу EdCamp Kherson отримали сертифікати.

EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України, яка ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. Завдяки новому дискусійному формату, учасниці й учасники самі в день (не) конференції визначають перебіг її роботи, вибираючи ті сесії, які відповідають їхнім потребам та інтересам. Завдяки проекту EdCamp Ukraine стало можливим обмінюватись досвідом роботи, інноваційними ідеями між вчителями нашої країни, укріпити зв’язки між школами різних областей, переймати досвід вчителів інших країн.
Практичний семінар для вчителів англійської мови міста
«Використання інформаційно-комунікаційних технологій
на уроках англійської мови»
23 лютого на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради відбувся обласний методичний семінар «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках англійської мови». У заході взяло участь 18 учителів англійської мови міста, яких було відібрано за результатами реєстрації на платформі «Дистанційне навчання педагогічних кадрів».
В рамках семінару амбасадор програми eTwinning Plus Діана Гетте ознайомила присутніх з основними ідеями програми та можливостями, які вона відкриває для учнів та вчителів та поділилась досвідом участі у проектах eTwinning. В практичній частині семінару учасники  мали можливість створити свої аватарки за допомогою сервісу MyblueRobot та завантажити готові роботи на віртуальну дошку Padlet. За допомогою сервісу Tagul створено емблему семінару та, шляхом голосування, обрано найкреативнішу, використовуючи Dotstorming. Учасники отримали не лише корисні знання  та опанували сучасними ІКТ-інструментами, вони були задоволені від своєї роботи та виявили бажання приєднатись до програми eTwinning Plus, про що свідчили їх відгуки на сторінці TodaysMeet.
Семінар відбувся за підтримки науково-педагогічних працівників КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Гори Тетяни та Ігошевої Марини, методиста міського методичного кабінету Гулюватої Наталії,   активних ітвінерів  Софієнко Олени (Херсонська гімназія №1) та Устимової Тетяни (Чулаківська ЗОШ Голопристанського району Херсонської області).
Планується низка таких навчальних семінарів протягом 2017 року.

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=vkg6TtX2Y_8


Всеукраїнські вебінари з нагоди Дня безпечного Інтернету

В рамках Всесвітнього дня безпечного Інтернету, який відзначається 7 лютого 2017 року, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна ініціює проведення Всеукраїнських вебінарів.
8 лютого 2017 року учні старших класів, вчителі та адміністрація Херсонської гімназії № 1 долучилися до всесвітнього заходу та взяли участь у вебінарах «Як зробити Інтернет безпечним» та «Безпечний Інтернет».
Метою проведення вебінарів є зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції на дітей та молодь шляхом покращення їхньої обізнаності щодо безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів.

Фото за посиланням https://youtu.be/xBvylRjXOlU


Семінар від Macmillan education
"Вирішення типових проблем на уроках англійської мови 
в середній школі"


06 лютого 2017 року  на базі Херсонської  гімназії №1 Херсонської міської ради з метою підвищення професійної компетентності вчителів англійської мови було проведено  семінар-практикум  з  теми «Вирішення типових проблем на уроках англійської мови в середній школі»
У ході семінару методист представництва Macmillan Publishers   в Україні  Інна Нестоїтер ознайомила присутніх вчителів англійської мови з сучасними методичними рекомендаціями щодо підготовки інтерактивних уроків англійської мови в середній та молодший школі.
У семінарі взяли участь: старший викладач кафедри теорії і методики викладання суспільствознавчих й гуманітарних дисциплін КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук     Гора Тетяна Володимирівна, методист методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради  Гулювата Наталя Вікторівна та   72 вчителі  з англійської мови міста Херсона. По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат  та книжковий подарунок від видавництва.