Експеримент Всеукраїнського рівня «Хмарні сервіси в освіті» (2014-2017)


Майстер-клас для вчителів хімії міста та області

11 травня 2017 року Херсонська гімназії №1 гостинно приймала слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». У практичному семінарі з теми «Сучасний урок хімії з використанням сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365» взяли участь учителі хімії міста та Херсонської області. 
Заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в рамках проекту «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання основних сервісів Office 365 в освітньому процесі. Учителі гімназії Кравченко Ю. Д., Богдан О. Ю.,  Янчук Н. Г., Іванова А.Г. провели майстер-класи та зупинилися на практичному використанні хмарних сервісів. Гостям було запропоновано ознайомитися із науково-методичною базою даних вчителів природничого циклу гімназії, розміщеному у хмарному середовищі групи «Природничі науки», попрацювати разом у документі Word Online, розглянути можливості проведення Online опитування за допомогою програми Microsoft Forms  та особливості створення спільної презентації у PowerPoint Online. По закінченню семінару була проведена рефлексія за допомогою програм Plickers та Padlet, що стало справжнім відкриттям для гостей .

Підбиваючи підсумки заходу, учасники відмітили високий рівень проведення семінару та відзначили практичну значущість отриманої інформації.


НОВІ ОСВІТНІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Переймаємо досвід фінських колег


Педагоги Херсонської гімназії № 1 на чолі з директором Наталією Устиновою здійснили візит до Фінляндії (округ Ювяскюля) за запрошенням Арі Покка, директора Schildt Upper Secondary School.

Директор гімназії Наталія Устинова та заступник директора Олена Софієнко вже мали можливість відвідали Фінляндію в рамках роботи Асоціації «Відроджені гімназії України» у грудні 2015 року. Програма візиту включала презентації та дискусії щодо особливостей та тенденцій системи освіти Фінляндії. Цього разу поїздка була організована для вчителів гімназії з метою ознайомлення з фінською системою освіти безпосередньо у навчальних закладах, отримати глибше розуміння секретів успіху фінської системи освіти. Стажування тривало 7 днів.
Освітяни відвідали навчальні установи різних рівнів: Tikka Primary School (початкова школа), Kilpinen Lower Secondary School (середня школа) та Schildt Upper Secondary School (старша школа). Учителі побували на уроках, переймали досвід та ідеї фінських колег щодо чудових результатів навчання у школах Фінляндії та вмотивованості учнів, прийняли участь у дискусії з директором Арі Покка та викладачами старшої школи з теми: «Upper Secondary Education in Finland and Career Counselling».
Дуже значимою для обох сторін була участь у панельній дискусії з теми «Finland and Ukraine Independence. Future perspectives». Адміністрація та педагоги гімназії презентували життя українців за роки незалежності України, зупинилися на важливих та значимих моментах для нашої країни. Близько 200 учнів старшої школи взяли участь у дискусії. Фінські школярі ставили питання щодо сучасної України та ситуації, яка склалася сьогодні на сході країни, цікавилися життям та можливостями, які мають їхні однолітки в Україні.
Педагоги повернулися з освітньої подорожі сповненими нових ідей та вражень, готовими до змін та подальшу співпрацю з фінськими колегами.


ХМАРНІ СЕРВІСИ В ОСВІТІ, ЯК ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ 

КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ


21 квітня 2017 року при підтримці Міністерства освіти і науки України та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України відбувся Міжнародний науково-методологічний семінар з теми «Реалізація Концепції нової Української школи на засадах впровадження ІКТ». Мета заходу: обмін досвідом роботи щодо застосування інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі в рамках реалізації Концепції нової Української школи. У семінарі взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, вчителі інформатики, педагоги, які викладають екологію; навчальні заклади-учасники Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»; школи-учасники Міжнародного проекту ЮНЕСКО «Навчання для майбутнього». Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли Устинова Н.В., директор гімназії; Софієнко О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи; Вовченко В.М., учитель інформатики; Кузьменко О.С., учитель англійської мови; Кравченко Ю.Д., учитель біології. Педагогічні працівники та учні гімназії долучилися до заходу дистанційно, для обговорення питання «Використання хмарних сервісів у проектній діяльності», використовуючи Skype-зв'язок. Під час пленарного засідання відбулося пряме включення навчальних закладів з Азербайджану, Болгарії, Латвії та України. Обравши англійську мову, як мову міжнародного спілкування, учні презентували результати міжнародного екологічного проекту «Земля – наш спільний дім», присвяченого Дню Землі. Учні 8-А класу гімназії розповіли своїм одноліткам про екологічні проблеми нашого регіону, презентували роботу гімназії в даному напрямку та ділилися власним досвідом.

По завершенні Skype-конференції всі учасники заходу були задоволені як від виконаної роботи, так і від приємного спілкування, що дарує моральне задоволення і натхнення до подальших творчих пошуків.

Практичне використання хмарних сервісівна уроках української мови та літератури

Ділимося з досвідом з колегами

13 квітня 2017 року в Херсонській гімназії №1 було проведено практичний семінар для слухачів КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" з теми "Хмарні сервіси в освітній діяльності, формування компетентностей педагога та учня для роботи у хмарному орієнтованому середовищі" – ці питання є дуже важливими для сучасного вчителя, вимоги до діяльності якого постійно зростають. 
У закладі накопичено великий досвід роботи з формування ІКТ технологій. Вчителі української мови та літератури презентували досвід роботи з теми «Практичне використання хмарних сервісів на уроках української мови та літератури», під час заходу ознайомили присутніх із можливостями використання хмарних освітніх сервісів Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду учасника семінару було запропоновано попрацювати Office 365. Присутні виконували завдання за допомогою сервісів Word Online, Power Point Online, Forms, One Note та One Note Classroom, дізналися про віртуальне сховище One Drive та особливості створення інтерактивної презентації Sway.
Усі учасники семінару відмітили, що захід пройшов на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом. Гості зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді всім вчителям.


Розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів 
в умовах інноваційної діяльності
Використання хмарних сервісів на уроках англійської мови
6 квітня 2017 року в Херсонській гімназії №1 проведено практичний семінар для слухачів КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" з теми «Розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів в умовах інноваційної діяльності».
Долучившись до дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Хмарні сервіси в освіті» педагоги гімназії мають можливість використовувати хмарні сервіси в процесі управління навчальним закладом та в навчально-виховному процесі. Вчителі англійської та німецької мови презентували досвід роботи з теми «Практичне використання хмарних сервісів на уроці іноземної мови». Під час заходу присутніх ознайомили з можливостями використання хмарних освітніх сервісів Office 365 у навчально-виховному процесі. Учасникам семінару було запропоновано попрацювати в хмаро орієнтованому навчальному середовищі гімназії. Присутні виконували завдання, використовуючи такі сервіси, як Word Online, Power Point Online, Forms, One Note та One Note Classroom, дізналися про віртуальне сховище One Drive та особливості створення інтерактивної презентації Sway. По закінченню семінару була проведена рефлексія за допомогою програм Plickers та Padlet, що стало справжнім відкриттям для гостей.
Усі учасники семінару висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом, зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді всім вчителям.


EdCamp Kherson: будуємо спільноту відповідального вчительства


7 квітня 2017 року пройшла (не) конференція Міні EdCamp Kherson 2017 під гаслом «Школа – простір для щасливих дітей». Партнерами проекту є міжнародна громадська організація «Відкрита хата», швейцарсько-український проект «DESPRO», Microsoft в Україні, видавництво «Основа», EdCamp Ukraine та інші. Понад 130 освітян, серед яких: експерти, вчителі, психологи, адміністрація навчальних закладів, начальники управлінь освіти, зібралося в Херсонському академічному ліцеї ім. О.В. Мішукова ХМР при ХДУ. 
Олена Софієнко, заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради та Володимир Вовченко, учитель інформатики, були зарошені на захід як спікери, представивши компанію Microsoft Ukraine. 
Особливість Міні EdCamp Kherson – його тематика: розвиток компетенцій учителя і учня, педагогіка партнерства через розвиток емоційного інтелекту, нейропедагогіка, емпатійне спілкування, профілактика емоційного вигоряння вчителів, інтегральний розвиток педагогів – все це через нові форми роботи: воркшопи, арт-терапію, кінотерапію, квести, флешмоби, веб-сесія з експерткою зі Швеції, розіграш призів тощо. Усі учасники заходу EdCamp Kherson отримали сертифікати.

EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України, яка ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. Завдяки новому дискусійному формату, учасниці й учасники самі в день (не) конференції визначають перебіг її роботи, вибираючи ті сесії, які відповідають їхнім потребам та інтересам. Завдяки проекту EdCamp Ukraine стало можливим обмінюватись досвідом роботи, інноваційними ідеями між вчителями нашої країни, укріпити зв’язки між школами різних областей, переймати досвід вчителів інших країн.




Використання хмарних сервісів 
на уроках української мови та літератури

22.03.2017 року в Херсонській гімназії №1 проведено практичний семінар для слухачів КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" з теми «Хмарні сервіси в освітній діяльності, формування компетентностей педагога та учня для роботи у хмаро орієнтованому середовищі». 
У закладі накопичено великий досвід роботи з використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі. Вчителі української мови та літератури презентували досвід роботи з теми «Практичне використання хмарних сервісів на уроках української мови та літератури». Під час заходу присутніх ознайомили з можливостями використання хмарних освітніх сервісів Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду учасникам семінару було запропоновано попрацювати в хмаро орієнтованому навчальному середовищі гімназії. Присутні виконували завдання,  використовуючи такі сервіси, як Word Online, Power Point Online, Forms, One Note та One Note Classroom, дізналися про віртуальне сховище One Drive та особливості створення інтерактивної презентації Sway. По закінченню семінару була проведена рефлексія за допомогою програм Plickers та Padlet, що стало справжнім відкриттям для гостей.
Усі учасники семінару відмітили, що захід пройшов на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом. Гості зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді всім вчителям. 

Участь у вебінарі «Методологія дистанційної освіти»
Ділимося досвідом з колегами

20–22 березня 2017 року на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбувся обласний науково-практичний семінар (вебінар) для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів Херсонської області «Методологія дистанційної освіти».
Викладачі академії, а також освітяни з Києва, Харкова, Херсона та Херсонської області обговорювали питання щодо організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників з використанням технологій дистанційного навчання.
Олена Софієнко, заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради представила практичний блок теми семінару: «Методичні аспекти дистанційного навчання дітей і дорослих: хмарні технології», поділилася досвідом щодо використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365 в процесі управління навчальним закладом та організації дистанційного навчання.
Усі учасники отримали сертифікати «Дистанційної Академії».

Використання хмарних сервісів 
у процесі управління навчальним закладом

17 березня 2017 року Херсонська гімназії №1 гостинно приймала слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». У практичному семінарі з теми «Використання хмарних сервісів Офіс 365 у процесі управління навчальним закладом» взяли участь 32 заступника директора з навчально-виховної роботи міста та області.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 в управлінні навчальним закладом. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учасникам семінару було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Вчителі гімназії провели майстер-класи з використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365, а саме: заповнення таблиці Word Online, створення та проведення онлайн опитування Forms, робота над спільною презентацією Power Point Online, тощо. Рефлексія та підведення підсумків семінару були підготовлені та проведені з використанням програми Plickers та сервісу Padlet.
Усі учасники семінару відмітили високий рівень проведення семінару, зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та в управлінні стане в нагоді усім присутнім на семінарі.


Сучасні заклади освіти – 2017


Директор Херсонської гімназії № 1 Устинова Наталія Валентинівна взяла участь у Восьмій міжнародній виставці “Сучасні заклади освіти - 2017”.
16-18 березня 2016 року відбулася важлива подія освітньої галузі України – Восьма Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017». Виставка була проведена у Київському Палаці дітей та юнацтва за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України. У цьому році виставку відвідало 796 учасників із 25 регіонів України та 14 країн світу: Польщі, Австрії, Німеччини, Швейцарії, США, Болгарії, Чехії, Литви, Молдови, Грузії, Словаччини, Румунії, Угорщини, Китаю.
"Сучасні заклади освіти - 2017" за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю науково-практичної програми з найважливіших та найактуальніших питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів визнана найбільш рейтинговим та широкомасштабним професійним освітянським заходом.
Міжнародна виставка представила широкій громадськості, педагогам, науковцям, молоді, органам державної вдали та управління новітні практичні напрацювання, інноваційні ідеї та технології в сфері освіти; ефективні шляхи інтеграції української освіти та науки в європейський і світовий простір; досвід розширення міжнародної співпраці, участі в спільних наукових і освітніх програмах, проектах; здобутки в підвищенні якості навчального та виховного процесів; досягнення в реалізації законів про освіту та науку; сучасні засоби навчання, обладнання та рішення, програми та системи дистанційного навчання для впровадження в освітню практику.
Виставка об’єднує учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості національної освіти, розвитку міжнародних освітніх і науково-технічних проектів та надає можливість обмінятися досвідом і думками, контактами та закласти фундамент для подальшої співпраці.
У рамках Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти-2017" відбулася творча зустріч вчителів-учасників проекту «Хмарні сервіси в освіті» під час якої освітяни ділилися досвідом, обговорювали перспективні ідеї та плани на майбутнє.


І Міжнародний Освітній Форум Харків 2017 
(1st International Education Forum Kharkiv 2017)


У перші весняні дні серцем освітянського життя в Україні стало місто Харків - тут відбувся 1й Міжнародний Освітній Форум (Харків 2017) «Нова українська освіта - створюємо сенси разом». 
У центрі міста, в Premier Palace Hotel Kharkiv зібралося понад 350 учасників Форуму з різних куточків України. Херсонську гімназію № 1 представляли директор гімназії Наталія Устинова та заступник директора Олена Софієнко. 
Педагоги України, науковці, гості Арі Покка (Фінляндія), президент Міжнародної асоціації шкільних директорів (ІСР) у 2015-2016 рр.; Ене-Сільвія Сарв (Естонія), експерт Європейської асоціації досліджень освіти INNOVE Estonia), дослідник та викладач; організатори форуму Юлія Павіченко та Віктор Круглов створили справжню атмосферу пошуку та творчості, вільного простору дискусій та навчання, консультацій та тренінгів з усіх питань, які хвилюють суспільство стосовно шкільної справи. Під час Форуму організовано безліч панельних дискусій, круглих столів, консультаційних майданчиків, тренінгів та майстер-класів. Предметом обговорень стали реформи освіти в Фінляндії, Естонії, Україні та шляхи змін в освіті. Освітяни могли вживу спілкуватися з авторами технологій, теоретиками та практиками в педагогіці, побачити та почути про технології та техніки колективного та критичного мислення, презентації міжнародних освітніх ініціатив та програм. Учасники зібрання отримали сертифікати Міжнародного Форуму.
Цікавою та щирою була зустріч з автором книги "Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи" Арі Покка. Із задоволенням на Форумі зустрілися колеги - члени асоціації ВГУ. 

Два дні у Харкові надали натхнення та крил для роботи. Дякуємо організаторам за можливість зростати і мріяти про зміни на краще!
Більше фото за посиланням https://youtu.be/t_rr758OqLQ

ХЕРСОНСЬКА ГІМНАЗІЯ №1 КРОКУЄ ДОРОЖНЬОЇ КАРТОЮ
"ХМАРНІ СЕРВІСИ В ОСВІТІ"


На виконання спільного наказу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України від 23.09.2016 №36/247 «Про затвердження дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України» Херсонська гімназія №1 Херсонської міської ради організувала заходи:
- 09 лютого 2017 року методичне об’єднання вчителів української мови та літератури Херсонської гімназії №1 гостинно приймало своїх колег, слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». У практичному семінарі з теми «Практичне використання хмарних сервісів на уроках української мови та літератури» взяли участь учителі української мови міста та області. 
- 09 лютого 2017 року на базі Херсонської гімназії №1 відбувся семінар для слухачів курсів при КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» з теми «Школа молодого класного керівника». Під час семінару були представлені актуальні аспектів діяльності керівника учнівського колективу закладу. Класний керівник 7-Б класу Іванова А.Г. зупинилася на питанні щодо використання інноваційних технологій у роботі класного керівника, а саме: «Можливості використання хмарних сервісів Офіс 365 у виховному процесі».
- 10 лютого 2017 року на базі КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради проведено майстер-клас для слухачів курсів академії, вчителів інформатики м. Херсона та Херсонської області. Тема заходу: «Практичне використання застосунків хмарного середовища Офіс 365 в навчально-виховному процесі». 
- 22 лютого 2017 року на базі Херсонської гімназії №1 проведено практичний семінар з теми «Сучасний урок із використанням сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365». Захід організовано для вчителів географії та біології м. Херсона.
На семінарах презентовано досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», присутніх ознайомлено з можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України усім учасникам семінарів було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. 

Учителі гімназії провели майстер-класи щодо практичного використання хмарних сервісів Office 365 на уроках: робота з Word Online, Power Point Online, Forms, OneNote та One Note Classroom, можливості віртуального сховища One Drive та особливості створення інтерактивної презентації Sway.

Практичний семінар для вчителів англійської мови міста 

«Використання інформаційно-комунікаційних технологій 

на уроках англійської мови»


23 лютого на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради відбувся обласний методичний семінар «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках англійської мови». У заході взяло участь 18 учителів англійської мови міста, яких було відібрано за результатами реєстрації на платформі «Дистанційне навчання педагогічних кадрів».
В рамках семінару амбасадор програми eTwinning Plus Діана Гетте ознайомила присутніх з основними ідеями програми та можливостями, які вона відкриває для учнів та вчителів та поділилась досвідом участі у проектах eTwinning. В практичній частині семінару учасники  мали можливість створити свої аватарки за допомогою сервісу MyblueRobot та завантажити готові роботи на віртуальну дошку Padlet. За допомогою сервісу Tagul створено емблему семінару та, шляхом голосування, обрано найкреативнішу, використовуючи Dotstorming. Учасники отримали не лише корисні знання  та опанували сучасними ІКТ-інструментами, вони були задоволені від своєї роботи та виявили бажання приєднатись до програми eTwinning Plus, про що свідчили їх відгуки на сторінці TodaysMeet.
Семінар відбувся за підтримки науково-педагогічних працівників КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Гори Тетяни та Ігошевої Марини, методиста міського методичного кабінету Гулюватої Наталії,   активних ітвінерів  Софієнко Олени (Херсонська гімназія №1) та Устимової Тетяни (Чулаківська ЗОШ Голопристанського району Херсонської області).
Планується низка таких навчальних семінарів протягом 2017 року.


Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=vkg6TtX2Y_8


Міський семінар для вчителів природничого циклу

22 лютого 2017 року на базі Херсонської гімназії №1 проведено практичний семінар для вчителів природничого циклу міста на тему «Сучасний урок з використанням сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365». Заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в рамках проекту «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання основних сервісів Office 365 в освітньому процесі. Учителі біології та географії  Богдан О. Ю., Янчук Н. Г. та Кравченко Ю. Д. провели майстер-класи та зупинилися на практичному використанні хмарних сервісів. Гостям було запропоновано ознайомитися із науково-методичною базою даних вчителів природничого циклу гімназії, розміщеному у хмарному середовищі групи «Природничі науки», попрацювати разом у документі Word Online, розглянути можливості проведення Online опитування за допомогою програми Microsoft Forms  та особливості створення спільної презентації у PowerPoint Online. По закінченню семінару була проведена рефлексія за допомогою програм Plickers та Padlet, що стало справжнім відкриттям для гостей .
Підбиваючи підсумки заходу, вчителі міста відзначили практичну значущість семінару.
Фото за посиланням: https://youtu.be/hGP6Y_1Hn8Y


Майстер-клас для вчителів інформатики
з використання хмарних сервісів 
в навчально-виховному процесі

10 лютого 2017 року на базі КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради проведено майстер-клас для курсантів-слухачів академії, вчителів інформатики м. Херсон та Херсонської області. Тема заходу: «Практичне використання застосунків хмарного середовища Офіс 365 в навчально-виховному процесі». Заступник директора Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради з навчально виховної роботи Софієнко О.В. презентувала роботу гімназії щодо розбудови інформаційного простору в рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України вчителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Учитель інформатики гімназії Вовченко В.М. ознайомив учителів міста та області з основними застосунками Офіс 365. Учителі інформатики гімназії Красіловська О.О. та Іванова А.Г. провели майстер-класи та зупинилися на практичному використанні сервісів Офіс 365 на уроках інформатики. Учителі міста спільно редагували документ, створювали презентацію, заповнювали календар та знайомилися з новим застосунком хмарного середовища Sway.
Учасники зазначили практичну користь проведеного заходу, який сприяв виробленню стимулу й мотивації до подальшої  творчої і плідної діяльності педагогів.
Відео за посиланням https://youtu.be/hCML5zCeSes 

Практичне використання хмарних сервісів 
на уроках української мови та літератури

09 лютого 2017 року в Херсонській гімназії №1 було проведено практичний семінар для слухачів КВНЗ "Херсонська академія напрервної освіти" з теми "Хмарні сервіси в освітній діяльності, формування компетентностей педагога та учня для роботи у хмарному орієнтованому середовищі" – ці питання є дуже важливими для сучасного вчителя, вимоги до діяльності якого постійно зростають. У закладі накопичено великий досвід роботи з формування ІКТ технологій. Вчителі української мови та літератури презентували досвід роботи з теми «Практичне використання хмарних сервісів на уроках української мови та літератури», під час заходу ознайомили присутніх із можливостями використання хмарних освітніх сервісів Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду учасника семінару було запропоновано попрацювати Office 365. Присутні виконували завдання за допомогою сервісів WORD ONLINE, POWER POINT ONLINE, FORMS, ONE NOTE та ONE NOTE CLASSROOM, дізналися про віртуальне сховище ONE DRIVE та особливості створення інтерактивної презентації SWAY.
Усі учасники семінару відмітили, що захід пройшов на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом. Гості зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді всім вчителям.

Ділимося досвідом з колегами 

у використанні хмарних сервісів

25 січня 2017 року у Херсонському навчально-виховному комплексі № 7 відбувся практичний семінар з теми «Впровадження хмарних сервісів в освітньому процесі загальноосвітніх навчальних закладів». Поділитися власним досвідом було запрошено заступника директора з навчально-виховної роботи Херсонської гімназії № 1 Софієнко О.В. та учителя інформатики Вовченко В.М. 
Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії № 1 в проекті «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 в освітньому процесі, зупинилася на питаннях адміністрування засобами хмарних сервісів. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Вовченко В.М. провів майстер-клас з використання хмарних сервісів на уроках: учителі працювали зі спільним документом Word Online, створювали онлайн презентацію Power Point, знайомилися з основними застосунками Office 365. 
Учасники семінару зазначили, що завдяки отриманій інформації щодо використання хмарних сервісів, колектив має можливість наблизитися до сучасних технологій в освітньому процесі та зробити навчання дітей цікавим!

ГРА MINECRAFT У ШКОЛІ


17 грудня 2016 року у м. Вінниці відбувся захід «Школа тренерів Minecraft Education Edition», в якому взяли участь учителі Київської, Одеської, Херсонської областей, а також учителі міста Вінниці. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляв учитель інформатики Володимир Вовченко.

Minecraft - це нова освітня технологія, а не просто захоплююча гра. Її можна використовувати не тільки на уроках інформатики, а також на географії: діти можуть будувати окремі зони ландшафту з різним рельєфом, температурою, вологістю, рослинами і тваринами; на історії можна відновити історичні події, будувати замки та будівлі людей, які жили до наших часів; на математиці є можливість створювати 3D-моделі.


ХЕРСОНСЬКА ГІМНАЗІЯ №1 КРОКУЄ ДОРОЖНЬОЇ КАРТОЮ 

"ХМАРНІ СЕРВІСИ В ОСВІТІ"


14 грудня 2016 року проведено виїзний семінар з теми «Освітній простір навчального закладу на базі хмаро орієнтованого середовища Office 365». Захід проведено на базі Дніпровської загальноосвітньої школи I-III ступенів Білозерської районної ради на виконання спільного наказу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України від 23.09.2016 №36/247 «Про затвердження дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України».
Заступник директора Херсонської гімназії № 1 з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Учитель інформатики Вовченко В.М. зупинився на практичному використанні хмарних сервісів Office 365 на уроках. Учителі Дніпровської школи ознайомилися з основними додатками: Word Online, Power Point Online, Forms, OneNote та One Note Classroom, дізналися про віртуальне сховище One Drive та особливості створення інтерактивної презентації Sway.
Підводячи підсумки семінару, вчителі висловили свої позитивні враження на спільній інтерактивній дошці сервісу Рadlet.



Онлайн ресурси 
як засіб підвищення мотивації учнів до навчання





08 грудня 2016 року на базі Херсонської гімназії №1 відбувся семінар з теми «Використання онлайн ресурсів на уроках інформатики як засіб підвищення мотивації учнів до навчання». У практичному семінарі взяли участь молоді вчителі інформатики загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес.
Учитель інформатики Вовченко В.М. провів майстер-клас з використання онлайн сервісів для учнів 2-6 класів. Учасники дізналися як можна організувати роботу з найдружелюбнішим в світі класним журналом «Клас Dojo». Учитель інформатики Красіловська О.О. дала поради щодо практичного використання середовища візуального програмування Scratch на уроках інформатики. Учитель Іванова А.Г. поділилася власним досвідом щодо удосконалення функцій класного керівника за допомогою хмарних сервісів, зупинилася на практичному використанні хмарних сервісів Офіс 365 на уроках та в позаурочний час. Рефлексія та підведення підсумків семінару було організовано як спільна робота всіх учасників з сервісом Padlet.
Учасники семінару зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді усім присутнім на семінарі.


Сучасний урок із використанням сервісів Оffice 365


 

 30 листопада 2016 року методичне об’єднання вчителів української мови та літератури Херсонської гімназії №1 гостинно приймало своїх колег, слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». У практичному семінарі з теми «Сучасний урок із використанням сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365» взяли участь 26 вчителів української мови міста та області. Захід організовано в рамках роботи опорного навчального закладу. Вчитель Романчишена Л.А. провела урок у 6-А класі з української літератури, який відзначався використанням різних форм і методів навчання, також вчитель показав роботу з хмарними сервісами Office 365. Під час практичної частини заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Вчителі гімназії Шамшура С.Є. та Козлова Л.В. провели майстер-класи з використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365, а саме: створення та проведення онлайн опитування «Аналіз уроку», робота над спільною презентацією «Моделювання сучасного уроку», тощо. Рефлексія (програма Plickers) та підведення підсумків семінару (спільна робота всіх учасників з сервісом Padlet) була підготовлена та проведена вчителем Панченко О.В. Усі учасники семінару відмітили високий рівень проведення семінару, зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді усім присутнім на семінарі.


ІНФОРМАЦІЙНО- КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ВЧИТЕЛЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Інформаційно- комунікаційні технології в позаурочній діяльності вчителя вчителя фізичної культури

29 листопада 2016 року на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради було проведено практичний семінар з теми «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в позакласній діяльності вчителів фізичної культури». Захід організовано для вчителів фізичної культури м. Херсон та Херсонської області, слухачів КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Як можна використовувати хмарні сервіси в навчально-виховному процесі? Чи доречне їх використання на уроках фізичної культури? Як може організувати свою роботу вчитель фізичної культури, використовуючи сервіси хмаро орієнтованого середовища Office 365? Такі питання ставили перед собою організатори семінару.

Вчитель Разуменко О.В. провела урок у 7-А класі з фізичної культури модуль «Баскетбол», який відзначався використанням різноманітних форм і методів навчання, поєднанням теоретичних знань учнів з практичним застосуванням фізичних вправ. Під час практичної частини заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. презентувала досвід роботи гімназії в дослідно-експериментальній роботі «Хмарні сервіси в освіті», ознайомила присутніх із можливостями використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Office 365 у навчально-виховному процесі. З метою поширення досвіду серед навчальних закладів України учителям було запропоновано пройти онлайн опитування щодо можливості впровадження хмарних сервісів у навчальний процес та управлінську діяльність. Вчителі гімназії Разуменко О.В. та Обозна В.В. провели майстер-класи з використання інформаційно-комунікаційних технологій в позаурочній діяльності вчителів фізичної культури, а саме: створення «Щоденника самоосвіти вчителя» (One Note), робота з документацією (віртуальна учительська «Вчителі»), розміщення інструкцій, пам’яток для учнів (One Drive), презентація гімназійного сайту, власних сайтів та блогів вчителів фізичної культури. 

Усі учасники семінару відмітили високий рівень проведення семінару, зазначили, що корисна та сучасна інформація щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі стане в нагоді усім присутнім на семінарі.





Працюємо в експерименті 

«Хмарні сервіси в освіті»

Завдяки участі Херсонської гімназії № 1 у Всеукраїнському проекті «Хмарні сервіси в освіті», адміністрація та вчителі мають можливість використовувати хмарні технології в навчально-виховному процесі. 

Так, педагогічну раду з теми «Шляхи реалізації програми «Обдарованість» в контексті розбудови освітнього середовища Херсонської гімназії №1» проведено із застосуванням сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365:
- Методичний матеріал розміщено у «віртуальній учительській» для ознайомлення та опрацювання (One Drive);
- Вчителі гімназії пройшли онлайн анкетування в ході підготовки до педради (Forms);
- Проведено онлайн опитування з учнями експериментальних класів (Forms);
- Створено банк Інтернет-ресурсів для роботи з обдарованою молоддю гімназії (One Note)

Родзинкою педагогічної ради був виступ учнів 2-А класу, які навчаються за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Діти вразили всіх присутніх науковими знаннями, ґрунтовними відповідями з таких предметів як фізика, географія, біологія та ін. Справжні інтелектуали!



Науково-практичний семінар 
"Хмарні сервіси у загальноосвітніх навчальних закладах"


3-4 жовтня 2016 в рамках Всеукраїнського проекту "Хмарні сервіси в освіті" у м. Шостка відбувся науково-практичний семінар "Хмарні сервіси у загальноосвітніх навчальних закладах як чинник розвитку змішаного навчання". З українських шкіл зібралося понад 60 вчителів, директорів навчальних закладів та їх заступників. Всеукраїнський семінар проходив на базі навчальних закладів м. Шостки.
Керівник проекту Литвинова С.Г., завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, презентувала "Дорожню карту" Всеукраїнського проекту "Хмарні сервіси в освіті" та Всеукраїнський проект "Розумники".
Учителі - учасники проекту зупинилися на організаційних компонентах впровадження проекту; проведені уроки з інформатики, фізики, хімії та біології продемонстрували комплексне поєднання хмарних сервісів та Веб-2.0 для організації змішаного навчання учнів.
Усі учасники семінару відмітили, що захід пройшов на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом.  

2015-2016 навчальний рік

Всеукраїнський науково-практичний семінар у м.Конотоп

17-18 травня заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. та учитель інформатики Вовченко В.М. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Хмарні сервіси в загальноосвітніх навчальних закладах як чинник розвитку ІКТ-компетентності вчителів та учнів», який відбувся в місті Конотопі Сумської області. Семінар організовано для навчальних закладів - учасників Всеукраїнського експерименту "Хмарні сервіси в освіті".
Під час проведення заходу обговорювалося питання використання новітніх технологій щодо забезпечення учнів сучасною високоякісною освітою. Відбувся обмін досвідом з впровадження хмаро орієнтованого середовища Office 365 в навчально-виховний процес. Учителі Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 та Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 представили свій досвід роботи з використання основних сервісів хмарного середовища Office 365.
Усі учасники відмітили високий професійних рівень та практичну значущість проведеного заходу.




Використання сучасних освітніх технологій 

у навчанні учнів англійської мови

Володіння іноземними мовами – ось риса, яка є притаманною кожному європейцю, твердо переконані вчителі гімназії. Вона є безсумнівною перевагою для тих, хто бажає почуватися гідно серед культурного розмаїття Європи XXI ст. Так 17 травня 2016 року методичне об’єднання вчителів іноземних мов Херсонської гімназії №1 гостинно приймало своїх колег, слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», на науково-практичному семінарі з теми «Використання сучасних освітніх технологій  у навчанні учнів  англійської мови». У семінарі взяли участь 20 вчителів англійської мови міста, яких заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Равкіна О.І. ознайомила з основними напрямками роботи методичного об’єднання вчителів іноземних мов, прокоментувавши, що професійне вдосконалення викладачів відповідно до європейських стандартів та підвищення інформаційної культури є невід’ємної складовою освітньої діяльності педагогів закладу. Лауреат конкурсу «Учитель року- 2016» в номінації англійська мова Строгова Н.М. здійснила для гостей екскурсію власним веб-сайтом, поділилася досвідом щодо його наповнення та запропонувала посилання на корисні веб-ресурси для навчання учнів іноземній мові. Гості семінару із задоволенням взяли участь у майстер-класі, який підготували Равкіна О.І., Строгова Н.М. та  Касьянова В.Л., демонструючи переваги використання автентичних он-лайн ресурсів у навчанні учнів  англійської мови. Організатори заходу поділилися досвідом у використанні можливостей хмарного сервісу Оffice 365 та Master Tool на уроках англійської мови. В рамках семінару були проведені показові уроки: інтегрований урок англійської мови та навколишнього світу в 3-В класі з теми «Тварини світу» (Строгова Н.М., Білецька Л.А.) та урок англійської мови в 6-Б класі, учні якого вивчають предмет поглиблено, з теми «Якщо ти хочеш бути здоровим» (Касьянова В.Л.).
Не залишився без уваги і конкурс-колаж  дитячого малюнку на асфальті для учнів 1-4 класів, організований вчителем англійської мови Сербіною І.В., який пройшов під гаслом «Європейський Диснейленд в гостях у гімназистів». І хоча погодні негаразди намагалися перешкодити маленьким  художникам, навіть рясний дощ не зміг змити задоволені посмішки та веселі малюнки.    Вихованці Хоміної А.О. та Касьянової В.Л. учні 6-8 класів взяли участь у флешмобі «Я – українець, я – європеєць!», продемонструвавши бачення Європи XXI ст. очима підлітків. Можливість здійснити заочні віртуальні мандрівки отримали всі бажаючі під час перегляду численних відео роликів  «З Європою в серці», «Мандрівка Європою»,  «Мандруючи лабіринтами Європи»,  «Європейська панорама», «Країни Європи» у холі гімназії.

ХМАРНІ СЕРВІСИ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ 3С КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ
21 квітня у гімназії «Оболонь» м. Київ відбувся Міжнародний науково-методологічний семінар «Хмарні сервіси в освіті як чинник розвитку 3С-компетентностей (Сommunication, Сooperation, Сollaboration)», відповідно до програми дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Хмарні сервіси в освіті» у загальноосвітніх навчальних закладах. Понад 60 вчителів з українських та зарубіжних шкіл презентували досвід використання хмарних сервісів у навчально-виховному процесі. Херсонську гімназію №1 Херсонської міської ради представляли заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. та учитель інформатики Вовченко В.М. Освітяни вивчали питання формування компетентностей з комунікації, співпраці та кооперативної роботи. Усі учасники Міжнародного науково-методологічного семінару отримали сертифікати.



Відеофрагменти уроків з використанням 

сервісів Офіс 365

Урок 1


Урок 2


Урок 3


Урок 4


Урок 5


Урок 6


Урок 7



Урок 8




Використовуємо хмарні технології, 

ділимося досвідом з колегами

Використовуємо хмарні технології, ділимося досвідом з колегами

12 квітня 2016 року  у Херсонській гімназії №1  відбувся семінар «Хмарні сервіси в освіті. Хмарне середовище Офіс 365.» для вчителів  української мови та літератури міста та області. Слухачі семінару ознайомилися з  роботою  вчителів - словесників  у Oфіcі 365, педагоги поділилися своїм досвідом  проведення уроків з використанням хмарних технологій, редагування та збереження документів в Інтернеті, обмін миттєвими повідомленнями.  Вчителі української мови та літератури ознайомили учасників заходу з інноваційними продуктами компанії Майкрософт. 
Було проведено відкриті уроки : у 8-А класі з української літератури «М. Коцюбинський. «Дорогою ціною». Пригодницький сюжет повісті» (вчитель Шамшура С.Є.) та  у 5-Б класі з української мови «Багатозначні слова. Пряме та переносне значення слова. Лексична помилка»(вчитель Козлова Л.В.).
Незвичним і яскравим при проведенні   уроків   робота спрямована на розвиток мовленнєвої компетенції (прийоми «Історичний калейдоскоп»,  «Сюжетний маршрут героїв», «Кодування», «Знайди зайве», «Лінгвістичний бій»), залучення до культурних надбань народу, визначення пріоритетних напрямів роботи з предмету, роль ІКТ при проведенні мотиваційної сфери уроку тощо. Важливим  є також  новий рівень мотивації учнів до вивчення української мови та літератури  через використання відеоряду (художніх та документальних фільмів, хронік),  та документальних фільмів про письменника; формування самоосвітньої діяльності учнів через пошуково -дослідницьку роботу, випереджуючий аспект домашнього завдання відповідно до психологічних особливостей учнів. 
 Уроки проведено  цікаво і змістовно,  у рамках   семінару проведено круглий стіл з колегами з обміну досвідом. 

VIІ Всеукраїнський форум Microsoft «Учитель-новатор»

VII Всеукраїнський форум

8 квітня у Києві на базі Новопечерської школи відбувся VIІ Всеукраїнський форум Microsoft «Учитель-новатор». Щороку цей форум стає справжнім святом для вчителів, які ініціюють і запроваджують інновації в освіті.
На форум були запрошені переможці та лауреати XIІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор» з різних куточків України. Більше 100 учасників заходу відвідали інноваційні школи Києва, прийняли участь у майстер-класах від сертифікованих експертів компанії "Майкрософт", мали можливість дізнатися про перспективні новітні технології у сфері освіті. На форумі відбулося нагородження переможців XIІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор».
Заслужену нагороду «Учитель-новатор» отримали педагоги Херсонської гімназії № 1: директор Наталія Устинова, заступник директора гімназії Олена Софієнко та вчитель інформатики Володимир Вовченко.
Вітаємо з перемогою!


Освітній простір навчального закладу на базі хмарного сервісу Microsoft Office 365

Освітній простір навчального закладу на базі хмарного сервісу Office 365

Діти більш чутливі до освоєння новітніх технологій, тому педагоги мають постійно самоудосконалюватись, аби не втратити своєї монополії як першоджерела знань і повсякчас підтримувати інтерес школярів до навчання. Три дні вчителі і адміністрація Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради чесно відсиділи за партами, опановуючи сервіси хмарного середовища Офіс 365.
З вересня 2015 року Херсонська гімназія №1 приєдналася до дослідно – експериментальної діяльності Всеукраїнського рівня «Хмарні сервіси в освіті». Відповідно до програми експерименту на базі гімназії було проведено триденний семінар «Освітній простір навчального закладу на базі хмарного сервісу Microsoft Office 365». Робота з електронною поштою, створення веб-сайтів, «віртуальних учительських та методичних кабінетів», редагування та збереження документів в Інтернеті, обмін миттєвими повідомленнями і проведення веб-конференцій – це далеко не повний перелік переваг, що отримує користувач Office 365. Тренер семінару Іван Стромило, сертифікований учитель-експерт компанії Майкрософт Україна, знайомив учасників заходу з інноваційними продуктами компанії Майкрософт. Іван Миколайович спільно з учителями створював проекти, презентації, редагував документи, допомагав влаштовувати веб-конференції тощо.
По закінченню семінару всі учасникі отримали сертифікати від компанії Майкрософт Україна.
Відеосюжет в "Таврійських новинах"



Перемога у XII Всеукраїнському конкурсі Microsoft "Учитель - новатор"

ХІІ Всеукраїнський конкурс Microsoft

Конкурс «Учитель – новатор» щорічно проводить компанія «Майкрософт Україна» за сприяння Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки на виконання програми «Партнерство в навчанні». Метою конкурсу є опанування освітянами сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій і підтримка роботи педагогів у розробці та впровадженні мультимедійних програмних засобів навчання.
Конкурс спрямовано на підвищення якості навчання учнів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, виявлення кращого досвіду створення інноваційних освітніх програмних продуктів на основі ресурсів Microsoft, розвиток ініціативи педагогів, студентів і науковців у розробці та вдосконаленні навчально-методичних матеріалів, мотивування педагогів до використання ІКТ в навчально-виховному процесі.
У цьому році в конкурсі брали участь 652 учителів України. Херсонська гімназія №1 надала роботу «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі» – спільний проект учнівського, батьківського та вчительського колективів гімназії. Кропітка праця не залишилася непоміченою і, як результат – перемога у XII Всеукраїнському конкурсі Microsoft "Учитель - новатор". 
8 квітня директор гімназії Устинова Наталія Валентинівна презентує проект та отримає нагороду на VII Всеукраїнському форумі Microsoft "Учитель - новатор".
Вітаємо з перемогою!


Використання автентичних он-лайн ресурсів у навчанні учнів англійської мови

Використання автентичних он-лайн ресурсів у навчанні учнів англійської мови

Володіння інформаційно-комунікаційними технологіями є безсумнівною перевагою для тих вчителів, які бажають працювати творчо та невтомно шукають нові шляхи, форми і методи, щоб підняти освітній рівень вихованців на якісно новий щабель. Створення умов для соціалізації дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі шляхом апробації та упровадження ефективних педагогічних технологій вивчення іноземної мови засобами мережі Інтернет є першочерговим завданням для вчителів англійської мови Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради, які 16 березня 2016 року гостинно приймали вчителів на науково-практичному семінарі в рамках роботи опорного навчального закладу щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі з теми «Використання автентичних он-лайн ресурсів у навчанні учнів  англійської мови». В семінарі взяли участь 20 вчителів англійської мови міста, яких заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Равкіна О.І. ознайомила з основними напрямками роботи методичного об’єднання вчителів іноземних мов гімназії, прокоментувавши, що професійне вдосконалення викладачів відповідно до європейських стандартів та підвищення інформаційної культури є невід’ємної складовою освітньої діяльності педагогів. Лауреат конкурсу «Учитель року- 2016» в номінації англійська мова Строгова Н.М. здійснила для гостей екскурсію власним веб-сайтом, поділилася досвідом щодо його наповнення та запропонувала посилання на корисні веб-ресурси для навчання учнів іноземній мові. Заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. розповіла про досвід роботи щодо організації та проведення учнівських веб-конференцій в рамках проекту «Face to Faith», участі в програмі «eTwinning» та «Cambridge Penfriends». Гості семінару із задоволенням взяли участь у майстер-класі, який підготувала Кузьменко О.С., демонструючи переваги використання автентичних он-лайн ресурсів у навчанні учнів  англійської мови. Учасники семінару відмітили високий професійних рівень та практичну значущість проведеного заходу.



Хмарне середовище Офіс 365. Створювання Excel опитувальника

04 березня 2016 року в Херсонській гімназії № 1 Херсонської міської ради проведено майстер-клас у рамках Всеукраїнського експерименту «Хмарні сервіси в освіті». Тема заходу: «Хмарне середовище Офіс 365. Створювання Excel опитувальника». Учитель інформатики Вовченко В.М ознайомив з можливостями використання застосунків Офіс 365 в навчально-виховному процесі, а саме зупинився на перевагах використання опитувальників на уроках. У ході практичної роботи вчителі створювали опитувальники, складали питання, обирали різні типи відповідей, вчилися надавати спільний доступ до готового продукту. Як результат, вчителі створили опитувальники з біології, історії, української та англійської мови, зарубіжної літератури.

Підбиваючи підсумки заходу, учасники обмінялися ідеями та обговорили можливості використання застосунків Office 365 в навчальній діяльності та відзначили практичну значущість майстер-класу.

ВИКОРИСТОВУЄМО ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ 
ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ
Використовуємо інноваційні методики викладання географії та економіки

17 лютого 2016 року на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради було проведено міський семінар для вчителів географії та економіки на тему «Використання інноваційних методик для забезпечення навчального процесу на уроках географії та економіки». В плані семінару були представлені одні з провідних аспектів діяльності вчителя географії та економіки, а саме: «Інноваційні педагогічні технології як процес створення, упровадження і поширення нового в освіті», «Що таке педагогічна інновація?», «Типи інноваційних технологій», «Переваги інноваційних технологій для вчителя і учня» (виступ підготували вчителі географії ІІ категорії Янчук Н.Г. та Кільмаєва О.І. і вчитель вищої категорії, старший вчитель Богдан О.Ю.) По завершенню обговорення ключових питань семінару для гостей гімназії було проведено майстер – клас з із застосуванням наступних методик:
- ІКТ – інтерактивні методи, а саме: використання у навчальному процесі сервісів Office 365 (у рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» в Херсонській гімназії № 1 Херсонської міської ради), сайтів та блогів вчителів географії;
- проблемного викладу, презентації, дискусії;
- метод навчальних проектів, критичного мислення, міні-дослідження;
- інноваційних прийомів: мобільний зв’язок, знаходження аналогів, критерійний покер.
Підбиваючи підсумки заходу, вчителі міста відзначили практичну значущість семінару.


РЕАЛІЗАЦІЯ ФУНКЦІЙ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА 
ЗА ДОПОМОГОЮ СЕРВІСІВ OFFICE 365
Реалізація функцій класного керівника за допомогою функцій Office 365

27 Січня 2016 р.
У рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» в Херсонській гімназії № 1 Херсонської міської ради відбувся практичний семінар для класних керівників гімназії. Під час проведення семінару, учасники мали змогу попрацювати разом у документі Word Online, створити спільну презентацію у PowerPoint Online. Класні керівники Іванова А.Г. та Задніпряна К.С. зупинилися на практичному використанні OneNoteClassroom в роботі класного керівника. Учитель інформатики Вовченко В.М. надав педагогам допомогу щодо організації та застосуванні сервісів Office 365 в дистанційному навчанні, а саме розміщення домашнього завдання та матеріалів для самостійного навчання учнів під час карантину.

Класні керівники обмінялися ідеями та планами, обговорили можливості використання застосунків Office 365 на класних годинах та виховних заходах. Підбиваючи підсумки заходу, класні керівники відзначили практичну значущість семінару.





Майстер-клас для вчителів інформатики 

Херсонської області

26 січня 2016 року на базі КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної ради проведено майстер-клас для курсантів-слухачів академії, вчителів інформатики м. Херсон та Херсонської області. Тема заходу: «Практичне використання застосунків хмарного середовища Офіс 365 в навчально-виховному процесі». Заступник директора Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради з навчально виховної роботи Софієнко О.В. презентувала роботу гімназії щодо розбудови інформаційного простору в рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». Учитель інформатики гімназії Вовченко В.М. ознайомив учителів міста та області з основними застосунками Офіс 365. Учителі інформатики гімназії Красіловська О.О. та Іванова А.Г. провели майстер-класи та зупинилися на практичному використанні сервісів Офіс 365 на уроках інформатики. Учителі міста спільно редагували документ, створювали презентацію, заповнювали календар та знайомилися з новим застосунком хмарного середовища Sway.
Учасники зазначили практичну користь проведеного заходу, який сприяв виробленню стимулу й мотивації до подальшої  творчої і плідної діяльності педагогів. 






V ФЕСТИВАЛЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ ВІД КОМПАНІЇ PANASONIC


V фестиваль педагогічних ідей від компанії Panasonic

12 Грудня 2015 р.
11 грудня 2015 року в м.Київ розпочав роботу 5-й Фестиваль педагогічних ідей Panasonic «Ideas for Education 2015» за підтримки МОН України та під координацією Інституту модернізації змісту освіти.
Співпраця Panasonic з навчальними закладами України допомагає розвитку освітнього простору на стику нових методик та освітніх технологій. Фестиваль проводиться з метою підтримки та розповсюдження новітніх засобів та обладнання інформаційно-комунікаційних технологій (проекторів, інтерактивних дошок, систем відео нагляду, дисплеїв, потокових сканерів тощо) для використання в освітніх закладах.

Щороку з метою заохочення та підтримки творчих викладачів проводится Всеукраїнський конкурс на кращу розробку уроку з використанням новітніх засобів та обладнання інформаційно-комунікаційних технологій. Компетентне міжнародне журі визначило переможців 5-й Фестивалю: Софієнко О.В., яка посіла І місце, та Вовченка В.М. - ІІ місце. Учнівський, батьківський та педагогічний колектив щиро вітає переможців з блискучим результатом наполегливої, кропіткої та творчої роботи, бажає наснаги та успіхів у розкритті таємниць сучасних ІКТ.
Переглянути фото за посиланням



Семінар для вчителів інформатики міста у рамках роботи опорного навчального закладу


02 грудня 2015 року на базі Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради відбувся семінар для вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів міста у рамках роботи опорного навчального закладу. Тема заходу: «Хмарні технології як засіб розбудови інноваційної школи. Використання сервісів Офіс 365 у навчальному процесі». Заступник директора гімназії з навчально виховної роботи Софієнко О.В. презентувала роботу гімназії щодо розбудови інформаційного простору в рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». Учитель інформатики Вовченко В.М. ознайомив учителів міста з основними застосунками Офіс 365 та перевагами хмарного середовища для реалізації управлінських рішень. Учителі інформатики гімназії Красіловська О.О. та Іванова А.Г. провели майстер-класи та зупинилися на практичному використанні сервісів Офіс 365 на уроках інформатики. Учителі міста спільно редагували документ, створювали презентацію, заповнювали календар та знайомилися з новим застосунком хмарного середовища Sway. 
Учасники зазначили практичну користь семінару та погодилися, що проведення заходів такого рівня сприятиме взаємному обміну досвідом та збагаченню методичної скарбнички вчителів.

ФЕСТИВАЛЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ

Фестиваль педагогічних ідей

19 Жовтня 2015 р.
16 жовтня у м. Києві в рамках Всеукраїнського проекту "Хмарні сервіси в освіті" відбувся «Фестиваль педагогічних ідей». Компанія «Майкрософт Україна» приймала понад 100 представників дослідно-експериментальних майданчиків, методистів ІППО, директорів і вчителів шкіл України. Херсонську область представляли директор Херсонської гімназії № 1 Устинова Наталія Валентинівна, заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи Софієнко О.В., учитель інформатики Вовченко В.М.
З вітальним словом виступили керівник проекту «Хмарні сервіси в освіті» Литвинова Світлана Григорівна, к.пед.н., с.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України та Рудюк Роман, керівник групи освітніх програм компанії «Майкрософт Україна». Для педагогів було організовано майстер-класи: «Робота з документами та списками в Office 365», формування інтерактивного навчального контенту», «Використання сервісу OneNoteClassroom – практикум», «Використання Excel Online» та інші.
Під час проведення Фестивалю подяками та грамотами компанії Майкрософт були відзначені кращі керівники та педагогічні практики з використання хмарних сервісів у навчально-виховному процесі. Директор Херсонської гімназії № 1 Устинова Н.В. отримала подяку за вагомий внесок у розбудову єдиного інформаційного простору навчальних закладів України в рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті».

Усі учасники відзначили високий рівень проведення заходу, подякували організаторам за ґрунтовні знання, нові знайомства, доброзичливу атмосферу, цікаві ідеї та плідну співпрацю.



НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА ДЛЯ ДОРОСЛИХ



Неформальна освіта для дорослих

1 Жовтня 2015 р.
Науково-практичний семінар «Хмарні сервіси в освіті»
29-30 вересня 2015 року в рамках Всеукраїнського проекту "Хмарні сервіси в освіті" в м. Заліщики, Тернопільської обл. було проведено науково-практичний семінар з теми «Неформальна освіта для дорослих: Хмарні сервіси в освіті як дієвий інструмент для підготовки якісного педагога». Метою заходу є сприяння підвищенню рівня професійного розвитку педагогів шляхом вивчення передового педагогічного досвіду з використанням хмаро орієнтованих навчальних середовищ у навчально-виховному процесі в урочний та позаурочний час. Учасниками семінару стали вчителі з Сумської, Луганської, Донецької, Херсонської, Одеської, Дніпропетровської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Житомирської, Львівської та Київської областей. Очолила делегацію Литвинова Світлана Григорівна, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Херсонську область представляли заступник директора з навчально-виховної роботи Софієнко О.В. та вчитель інформатики Вовченко В.М. 
У ході науково-практичного семінару було продемонстровано можливості використання хмарних технологій для вирішення низки управлінських питань, організації міжнародної проектної діяльності і т.ін. Вчителі продемонстрували фрагменти уроків з використанням хмарних технологій. 
Усі присутні відмітили високий рівень проведення семінару, теплий прийом та щирість господарів.




Дослідно-експериментальна діяльність 

(2015/16 навчальний рік)


Немає коментарів:

Дописати коментар