Асоціація «Відроджені гімназії України»

VІІ ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ 

КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ


5-7 грудня 2018 року у Києві відбулася VІІ щорічна конференція керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України» на тему: «Використання інноваційних та інформаційних технологій при формуванні сучасного освітнього середовища в закладах освіти». Захід зібрав 80 керівників закладів з 12 регіонів України. Учасники конференції відвідали найсучасніші заклади освіти м. Києва: гімназію № 267, СШ № 307, СШ № 309, Технічний ліцей, Державний Університет телекомунікацій. Заклади демонстрували свої надбання та досягнення учнів і вчителів, організували цікаві майстер-класи, воркшопи тапрактичні семінари, дивували роботою творчих лабораторій та гуртків, ділилися досвідом щодо впровадження STEM-освіти тощо. Усі присутні були вдячні Ярославу Турянському, президенту Всеукраїнської асоціації «Відроджені гімназії України» за створену можливість обміну досвідом, ідеями та власними напрацюваннями, за атмосферу продуктивної співпраці й творчості! По завершенню заходу учасники отрималисертифікати.

ХXVI ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ АСОЦІАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ "ВІДРОДЖЕНІ ГІМНАЗІЇ УКРАЇНИ"


З 25 по 29 вересня  2018 року в Херсоні та Херсонській області проходила XXVІ щорічна конференція Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» на чолі з Президентом ВГУ Ярославом Турянським. Тема заходу: «Формування сучасного освітнього простору в закладах освіти Херсонської області: управлінський аспект».
У конференції взяло участь близько 90 керівників закладів освіти нового типу зі всіх областей України, які вже сьогодні впроваджують сучасну освіту, формуючи майбутнє держави, керівники ОІППО, керівники і методисти управлінь та відділів освіти, спеціалісти видавництв «Ранок». Почесним гостем заходу став Арі Покка, директор фінської школи Schildt Upper Secondary School, Президент Асоціації директорів Фінляндії (2009-2012), Президент Міжнародної конфедерації директорів (2013-2017), автор книги «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи».
П’ять днів конференції були насиченими та цікавими. Освітяни України відвідали сучасні та інноваційні заклади освіти Херсонщини: Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради (директор Наталія Устинова), загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 Новокаховської міської ради Херсонської області (директор Ірина Дубас), Скадовську спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів "Академія творчості" з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу (директор Галина Смирнова).
Учасники конференції відмітили високий рівень проведення заходу, засвідчили вдячність організаторам, зазначивши, що керівники разом з колегами зробили все для того, щоб гості заходу повернулися додому з приємними враженнями, повними креативних ідей та натхнення!
В останній день конференції було підведено підсумки ХХVI щорічної конференції ВГУ, прийнято річний план роботи та ухвали, розглянуто звернення нових членів ВГУ, учасники отримали сертифікати. У планах Асоціації організувати проведення Х ювілейної управлінської школи (літо 2019) саме на Херсонщині!

Форум з інноваційних та інформаційних технологій 

«Трускавець – 2018»


З 28 січня по 3 лютого у Трускавці відбувся VІ Форум з інноваційних та інформаційних технологій «Трускавець – 2018», який організовано відповідно до програми Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України». Тема заходу: «Використання нових інноваційних та інформаційних технологій у розбудові сучасної української школи на базі основних положень Закону України «Про освіту».На Форум прибули учасники із 19 областей України і м. Києва: керівники органів управлінь освіти, закладів освіти, методисти та учителі, а також делегація освітянської громадської організації з Польщі. Херсонську гімназію № 1 на Форумі представляла Ольга Богдан.Протягом роботи Форуму, учасники взяли участь у науково-практичній конференції; таких практичних заняттях як: «Впровадження бізнес-інструментів в діяльність закладів освіти», «Впровадження методик розвиваючого навчання», «Базові стандарти НУШ початкових класів», «Використання хмарних сервісів Офіс 365 в навчальному процесі»; ознайомилися із впровадження проекту «Школа 3.0» в середніх школах Львова, Центром інноваційної освіти «Про.Світ.» тощо. Усі учасники форуму по завершенню роботи отримали сертифікати.Саме такі зустрічі дають можливість отримати нові знання та вміння щодо подальшого розвитку освіти, поділитися здобутками, напрацюваннями, ідеями в освітній практиці. Безцінний обмін досвідом дозволяє не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалювати роботу навчальних закладів України. 

Нові компетенції сучасного керівника навчального закладу

Щорічна конференція ВГУ

4-7 жовтня 2017 року у Львові відбулася XXV ювілейна щорічна конференція Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» на чолі з Президентом ВГУ Ярославом Турянським. Тема заходу: «Нові компетенції сучасного керівника навчального закладу в умовах проведення реформи національної системи освіти». 

В конференції  взяло  участь близько 170 керівників закладів освіти нового типу зі всіх областей України, керівники МОН, АПН, Верховної Ради України, ОІППО, керівники і методисти управлінь та відділів освіти, а також делегації освітянських і громадських  організацій та Асоціацій України, Фінляндії, Ізраїлю, Польщі. Херсонську гімназії № 1 представляли Наталія Устинова (директор гімназії) та Олена Софієнко (заступник директора).

Цікавими були презентації та майстер-класи керівників Ізраїльського проекту MIFRAS під час яких обговорювалися такі питання, як "Горизонтальна система управління освітою. Повна автономія закладів освіти", "Нові компетенції сучасного керівника навчального закладу в умовах проведення реформи національної системи освіти в рамках проекту MIFRAS", "Школа майбутнього в Ізраїлі". Про особливості фінської системи освіти, принципи учнецентрованої школи, роботу директора школи у Фінляндії розповів присутнім Арі Покка, автор книги «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи», яку кожен міг придбати з автографом автора. Важливою для всіх була панeльна дискусія за участю Прeзидeнта ІСР Арі Покка (Фінляндія) та дирeктора Цeнтру досліджeнь в галузі освіти Алeкса Шнайдeра (Ізраіль). 

По закінченню конференції усі присутні отримали ювілейні медалі Асоціації та подарунковий літопис ВГУ.


Освітні стандарти та програми нової української школи


З 30 січня по 03 лютого у Трускавці відбувся V форум з інноваційних освітянських технологій «Освітні стандарти та програми нової української школи», який організовано відповідно до програми  Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України».
На форум прибули 65 учасників із 19 областей України і м. Києва, а також керівники органів місцевого самоврядування та управлінь освіти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів м. Трускавця, громадських освітянських організацій. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора з навчально-виховної роботи Лопушинська Н.М.
Протягом роботи форуму його учасники брали участь у науково-практичній конференції «Освітні стандарти та програми нової української школи» та практичних заняттях з ІКТ, за участю спеціалістів Інституту модернізації змісту освіти, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету «Києво-Могилянська академія», департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Центру інноваційної освіти «Про.Світ», видавництва «Ранок».
Усі учасники форуму по завершенню роботи отримали сертифікати.



КОНФЕРЕНЦІЯ ESHA

Конференція ESHAДиректор Херсонської гімназії №1 Наталія Устинова та заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Софієнко відвідали освітню конференцію ESHA, яка проходила з 19 по 21 жовтня в місті Маастріхті, південь Нідерландів.
Європейська асоціація керівників шкіл (ESHA) – професійна організація, членами якої є національні організації шкільних керівників та їх заступників в рамках початкової та середньої освіти. Україну на бієнале представляла Асоціація керівників навчальних закладів «Відроджені гімназії України», в яку входить і Херсонська гімназія №1 Херсонської міської ради як навчальний заклад інноваційного розвитку.
Традиційні конференції, що проходять раз на два роки, організовує лідер голландської школи Асоціації AVS. Цього року конференція з теми «Міжнародне натхнення в освіті» присвячена зустрічі і обміну досвідом керівників шкіл. На заході зібралися керівники 24 європейських країн, які обговорювали ряд сучасних питань щодо компетентностей освіти, ролі освіти в мультикультурному суспільстві та ін. Делегація від України складалася з 44 осіб і була другою за чисельністю після Голландії.
Під час заходу кожен учасник мав можливість не тільки послухати цікаві лекції, взяти участь у майстер-класах, а й поділитися своїми поглядами, обмінятися думками. Основними темами, які обговорювалися на конференції стали: «Натхнення і інновація: лідерство 21 століття. Фокус на інноваційне лідерство», «Мрія про майбутнє: педагогіка 21 століття», «Глобальне громадянство: компетенції 21 століття» і «Благополуччя дітей 21 століття». Членам української делегації вдалося поспілкуватися з керівництвом ESHA, з керівниками шкіл різних країн і налагодити дружні стосунки між навчальними закладами.

Освітяни України залишилися задоволені поїздкою, адже не тільки познайомилися з європейськими директорами, а й мали можливість дізнатися про особливості та принципи роботи європейських шкіл.


ЄВРОПЕЙСЬКІ ПАРАДИГМИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ



21-24 вересня 2016 року у м. Вінниці відбулася XXIV щорічна науково-практична конференція асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України». Тема конференції «Європейські парадигми сучасної української освіти: реальний стан і перспективи». До заходу долучилися керівники закладів освіти нового типу зі всіх областей України, керівники органів влади та управління освітою всіх рівнів і члени європейської Асоціації ESHA з Голландії, Естонії, Сербії, Ізраїлю. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора з навчально-виховної роботи Лопушинська Н.М.
Освітяни обговорювали питання щодо реального стану сучасної української освіти, впровадження сучасних освітніх інновацій, ознайомилися з системою освіти Голландії.
Під час заходу освітяни відвідали навчальні заклади Вінниці та Вінницької області.

Усі учасники відмітили, що конференція пройшла на високому рівні та висловили вдячність за надзвичайно теплий, гостинний прийом.

ФОРУМ ІННОВАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ "ТРУСКАВЕЦЬ - 2016
ІV Форум інноваційних освітніх технологій

1 Лютого 2016 р.
IV Форум інноваційних освітніх технологій «Трускавець-2016»

25-30 січня 2016 року в Трускавці відбувся IV Форум інноваційних освітніх технологій «Трускавець-2016». Тема Форуму: «Сучасні інноваційні освітні смарт-технології в європейських системах освіти». Захід відвідало 87-ми учасників із 15 областей України. Місто Херсон представляла Лопушинська Н.М., заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради. Учасники Форуму «Трускавець-2016» заслухали доповіді про стан освіти у Львівській області, нові освітні проекти ІМЗО МОН України, підсумки візиту делегації ВГУ до Фінляндії 13-18 грудня, про системи освіти Норвегії та Італії, рішення ESHA, прийняті на осінньому саміті в Бергені (Норвегія). Були проведені тренінги з ІКТ по програмі Google Apps for Education та тренінги з англійської мови по програмі “English SOS”. Під час проведення Форуму колеги відвідали школу № 62 м.Львова, де була презентована управлінська діяльність керівника з використанням ІКТ та відкриті уроки з історичного краєзнавства, побували на екскурсії стародавнім Львовом. Всі учасники Форуму «Трускавець-2016» отримали сертифікати підвищення кваліфікації з ІКТ по програмі «Google Apps for Education».

ІЗ ВІЗИТОМ ДО ФІНЛЯНДІЇ
Із візитом до Фінляндії
25 Грудня 2015 р.
Вивчення системи освіти Фінляндії

14-18 грудня 2015 року делегація у складі двадцяти учасників здійснила візит до Фінляндії (округ Ювяскюля). Поїздка була організована відповідно до плану Асоціації «Відроджені гімназії України» за запрошенням Арі Покка, президента IСР. Освітяни з різних регіонів України знайомилися та вивчали фінську систему освіти. Херсон та Херсонську область представляли директор Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради Устинова Н.В. та заступник директора гімназії Софієнко О.В. Програма візиту включала презентації та дискусії щодо особливостей та тенденцій системи освіти Фінляндії. Члени делегації відвідали навчальні установи різних рівнів: початкову, середню та старшу школи, професійно-технічні заклади та університет Ювяскюля. Освітяни задоволені візитом і сподіваються на подальшу співпрацю в сфері спільних професійних програм.

ХХІІІ ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ АСОЦІАЦІЇ "ВІДРОДЖЕНІ ГІМНАЗІЇ УКРАЇНИ"
XXIII щорічна конференція Асоціації
25 Вересня 2015 р.
22 - 25 вересня 2015 року в Сумській області відбулася ХХІІІ щорічна конференція Асоціації «Відроджені гімназії України», яку відвідала керівник методичного об’єднання вчителів іноземних мов Богомолова Т.В. Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради.
У ході візиту до Сумщини понад 80 делегатів – керівників закладів нового типу України – взяли участь у роботі конференції «Формування сучасного іміджу навчального закладу в умовах трансформації європейського освітнього простору і викликів глобалізації: реалії та перспективи» на базі Наукової бібліотеки Української академії банківської справи.  Почесним гостем заходу став голова громадської організації Арі Покка, президент асоціації ІСР, який зазначив, що все життя працює над тим, щоб змінити систему освіти на краще, і на сьогодні вбачає потенціал та можливість цих змін у європейському форматі.
У рамках конференції відбулася виставка матеріалів «Сумщина гімназійна». Експозиція, підготовлена Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та гімназіями області, презентує методичні посібники, «родзинки педагогічної творчості», матеріали конкурсів педагогічної майстерності та надбання досвіду роботи з обдарованими дітьми. Коротка концертна програма, підготовлена вихованцями Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, презентувала історію  краю, відображену в номерах дитячої творчості.
Учасники зазначили, що Сумщина має гарні освітянські традиції та фундаментальні педагогічні напрацювання, тому захід такого рівня сприятиме взаємному обміну досвідом та збагаченню методичної скарбнички вчителів.

Немає коментарів:

Дописати коментар