Всеукраїнський проект "Розумники" Smart Kids (2017-2022)

Звіт

за підсумками реалізації дослідно-експериментальної роботи

на тему: «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)»

2017-2022 н.р.


ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ "РОДЗИНКИ ДОСВІДУ"


1 Березня 2021 р.
Епідемічні обмеження змінили сучасне життя. Але поряд з незручностями одразу ж виникли нові можливості. У педагогічній діяльності вчителів нашого міста виникла нова форма обміну досвідом. Велика подяка за таку цікаву ідею методисту методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради Волик Катерині Володимирівні.
    Завдяки запропонованим нею онлайн конференціям «Родзинки досвіду» вчителі початкових класів мають унікальну можливість не полишаючи свого робочого місця дізнатися про ті цікаві надбання, що мають колеги з інших навчальних закладів.
    Цього тижня свій досвід з роботи за проєктом «Розумники» презентувала вчителька Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради Кравчук О. Ф. Колеги дізналися, що завдяки електронному контенту Smart Kids уроки у початковій школі стають сучасними, живими, казковими, а учні набувають умінь з математики та української мови без перевантажень і з величезним бажанням виконати усі завдання якнайкраще, адже щодня вони поринають у нові казкові історії.
    Сподіваємося, що вчителі Херсона, дізнавшись під час конференції про таку «родзинку», подарують казку своїм учням.

Всеукраїнський проєкт «Розумники»
З досвіду роботи вчителя початкових класів 
Олени Федорівни Кравчук


Вересень 2021
Будь-який проєкт можна вважати вартим уваги, якщо він надає певних бонусів, переваг, полегшень кожній категорії його учасників. Пропоную розглянути переваги Всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids).
Учасниками освітнього процесу, згідно чинного законодавства, є учні, батьки та вчителі. Які ж переваги матимуть діти, адже саме для них створювали навчальний контент. 
«Розумники» - це система електронних ігор, яка охоплює ВСІ теми, що вивчаються у курсі математики та української мови у початковій школі. Наразі кількість ігор становить більше 16 тисяч. Контент згруповано логічно і зрозуміло, навіть першачки матимуть змогу легко знайти ігри, які пропонує вчитель. Діти вмотивовані до діяльності, бо на початку гри бачать перед собою яєчко, з якого вилупиться совеня тільки за умови, що учень допоможе у певній казковій або життєвій ситуації героям, що з’являтимуться на екрані. Історії найрізноманітніші. Від допомоги ведмедику та зайчику у 1 класі діти переходять до спільного чаклунства з Гаррі Поттером та віртуального відвідування музеїв. 
Малюки особливо  на початку навчання найнуднішим заняттям вважають письмо, а ігри на комп’ютері дарують їм щастя виконання навчальних завдань без застосування ручки. Для здійснення серйозної мовної роботи не витрачаються сили та час, щоб записати вправу до зошита, що значно збільшує продуктивність навчальної роботи. Для дитини багато значить підтримка віртуальної помічниці, яка у звуковому супроводі схвалює дії гравця або засмучується його помилкам. До речі, розробники контенту серйозно поставилися до створення ситуації успіху, від якої залежить віра дитини у власні сили. Гру можна запустити знову, якщо результат не задовольнив, адже при допущенні 1 помилки совеня сидітиме у шкаралупці, а з 2 помилками взагалі тільки оченята покаже. Дитина зіграла знову, помилки зникли, відбулося додаткове тренування, а результат фіксується тільки максимальний. Таким чином робота над помилками, яку на уроках діти виконують неохоче, з ігровою ситуацією стає ініціативою самого учня, а це уже перші кроки до свідомої самоосвітньої діяльності. 
Використання ігрового контенту в освітньому процесі активізує усі розумові процеси дитини, має значний виховний потенціал і є просто необхідною умовою навчання малюків, провідною діяльністю яких продовжує бути ГРА.
Усі зазначені переваги стосуються максимально і вчителя, який чи не найбільше зацікавлений, щоб освітній процес був живим, активним, діяльнісним, спрямованим на результат. Вчителю набагато легше побудувати канву уроку, якщо ігри містять готову ситуацію, казкову чи життєву, яку протягом уроку ми будемо розвивати. За допомогою контенту можна створити змагання, роботу в групах, естафети і побудувати індивідуальну освітню траєкторію для кожної дитини за допомогою віртуального кабінету та можливостей задавати домашні завдання окремим учням та групам. У цьому кабінеті видно також роботу дітей, якщо вони використовують контент самостійно на домашніх пристроях. Програма надає таку можливість, що дозволяє обирати кожному зручний час для виконання завдань та відпрацювання певних навчальних умінь. 
У розвитку дитини та здобутті нею якісної освіти зацікавлені і батьки. Навчальні ігри надають можливість мамам та татусям водночас слідкувати за успіхами дітей і в той же час не дублювати вдома пояснень учителя. За них це зроблять  віртуальні помічники, які пояснюють теоретичний матеріал та схвалюють дії дитини у грі. Усі ці переваги можна отримати за досить невелику плату, що становить менше 1 гривні на день. Значною перевагою для батьків є можливість використовувати ігровий контент офлайн, що дозволяє займати дитину цікавою діяльністю під час поїздок у автобусі або у черзі до лікаря.  Виховні моменти ігор вдома доцільно переносити на повсякденні ситуації, що сприятиме формуванню певних чеснот.
Щоб почати використання навчального контенту в освітньому закладі, достатньо в класі мати комп’ютер вчителя і пристрій, який демонструватиме гру учням (екран, телевізор). В домашніх умовах грати можна на планшетах, мобільних телефонах та стаціонарних комп’ютерах. Розробниками враховані всі санітарні та вікові норми. Під час дистанційного навчання переваги проєкту набули ще більшої виразності. 
Усі зазначені моменти надають переваг проєкту Smart Kids, що, на нашу думку, сприятиме його активному впровадженню в освітній процес. Адже діти ХХІ століття мають навчатися активно та цікаво!

ВЕБІНАР ДЛЯ "РОЗУМНИКІВ"



2 Червня 2020 р.
Карантин став викликом для освіти. Але вчителі та учні проєкту «Розумники» не розгубилися – і успішно продовжили навчання. У цьому їм допомогли інтерактивні завдання за математики та української мови. І якщо в школі учні здебільшого розв’язували завдання на дошці, то протягом вимушених канікул працювали за ноутбуками та планшетами вдома. Про те, як навчалися класи «Розумники» протягом цього року та в умовах карантину, розповіла Вікторія Ступак, учитель Херсонської гімназії № 1, під час всеукраїнського вебінару серії «Вчитель – вчителю». Відео тут

ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД – ЯК ПОСМІШКА. НИМ ВАРТО ПОДІЛИТИСЯ!



27 Травня 2020 р.
З 2017 року наша гімназія є учасником Всеукраїнського проекту «Розумники». Під час карантину розробники електронних освітніх ігор надали безкоштовний доступ усім молодшим школярам, що значно
розширило можливості дистанційного навчання для вчителів початкових класів. Водночас команда Smart Kids організувала серію безкоштовних онлайн вебінарів для вчителів з правил використання електронних освітніх ресурсів. Спікером на одному з вебінарів стала вчитель нашої гімназії Кравчук Олена Федорівна, яка розповіла колегам про формування математичної компетентності молодших школярів за допомогою одночасного використання під час навчання розвивальної технології «Росток» та контенту електронних освітніх ігор «Розумники». Відео тут

4-А ЗНАЙШОВ ПОЗИТИВНІ МОМЕНТИ КАРАНТИНУ

20 Травня 2020 р.
Карантин став непростим випробуванням у житті навіть урівноважених та досвідчених дорослих, що вже говорити про непосидючих дітей! Вони опинилися у непростій ситуації. Але в будь-яких подіях нашого життя є як негативні, так і позитивні сторони. Відшукати їх, звісно, легше оптимістам. Але розвивати позитивне мислення і погляд на речі – важливий момент у навчанні, зокрема під час формування навичок критичного мислення. Учні 4 – А класу під час одного з он-лайн уроків були вкрай заінтриговані. «А за що ми можемо подякувати карантину?», - спитала класний керівник Кравчук О. Ф. Виявляється, тут є над чим подумати. Результати роздумів можете переглянути, а можете додати і свої думки щодо цього. Відео тут

"РОЗУМНИКИ" ПРАЦЮЮТЬ ДИСТАНЦІЙНО



2 Травня 2020 р.
В рамках реалізації всеукраїнського проєкту “Розумники” (Smart Kids), учні 1-4 класів початкової школи мають можливість навчатися з використанням домашніх гаджетів. Усі завдання інтерактивні і повністю охоплюють шкільну програму. Чи є сьогодні можливість у вчителя працювати з учнями дистанційно? Чи можна організувати онлайн навчання під час карантину? Не проблема! Технологія “Розумники” (Smart Kids) допоможе забезпечити навчання учнів початкових класів дистанційно і, в умовах карантину, безкоштовно! Учитель початкових класів Вікторія Ступак скористалася нагодою та організувала навчання зі своїми третьокласниками, використавши електронні освітні ігрові ресурси проєкту «Розумники». Урок, завдяки освітнім іграм, набуває такої бажаної для сучасних дітей інтерактивності, учні стають більш вмотивовані до роботи, адже кожне завдання буде завершено тільки за умови активної діяльності школярів. Малюки мають добре постаратися, щоб зайченя потрапило додому, ведмедик роздав звірятам вітальні листівки, а корабель обминув небезпечні рифи.
Пропонуємо переглянути один з таких уроків. Відео тут
Всеукраїнський проект Smart Kids (Розумники), до якого долучилася Херсонська гімназія № 1 у 2017 році, цікавий не тільки величезною кількістю навчальних ігор з математики та української мови для учнів початкової школи.
Він об’єднує декілька тисяч учителів у різних куточках України і надає можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями і взаємодіяти не тільки вчителям, а й учням. З розумниками легко, цікаво та корисно крокувати до нових знань!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЛЕШМОБ ВІД "РОЗУМНИКІВ" ЗАВЕРШЕНО



8 Квітня 2020 р.
Як ми писали раніше, учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1, разом з вчителем Валентиною Олейніченко, приймали участь у челенджі #Канікулизкористю, який започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids).
Усі дні були насичені та цікаві: наші третьокласники робили зарядку, вчилися правильно мити руки, піклувалися про здорове харчування, малювали, почуваючи себе справжніми художниками, читали книжки, проводили дослідження та грали в ігри разом з усією родиною. Класний керівник Валентина Олейніченко та батьки із задоволенням підтримували малюків та допомагали їм у всіх справах. Приємним сюрпризом для малюків були яскраві сертифікати, які школярі отримали за участь у заході.
 
Що ж думають батьки про захід?
До вашої уваги враження батьків щодо участі дітей в челенджі #Канікулизкористю:
«Дітям дуже сподобалося приймати участь у челенджі! Завдяки цікавим завданням змогли відволіктися від буденності. Дякуємо Валентині Василівні за цікаво проведений час на канікулах!»
 Керімова Есміра

«Дуже сподобалися завдання! Дякуємо Валентині Василівні за радісні емоції, гарний настрій і веселі канікули!»
 Разумова Олена

«Дуже дякуємо за такі чудові завдання, дітям сподобалося! Дякуємо Валентині Василівні за чудовий челендж!»
Шапаренко Олеся

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ПІДСУМОК


 

7 Квітня 2020 р.
Канікули – час відпочинку. І у вчителів Херсонської гімназії № 1 виникає багато питань: «Як допомогти учням адаптуватись до режиму «карантин» під час канікул?», «Як дітям правильно організувати свій день та дотримуватися правил особистої гігієни?», «Як школярам провести канікули з користю?» Учасники проекту «Розумники» (SmartKids) творчо підійшли до вирішення
цих питань та започаткували челендж #Канікулизкористю. Учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1, на чолі з вчителем Валентиною Олейніченко, із цікавістю його підтримали! Участь в челенджі означає, що кожного дня школярі отримують прості й цікаві завдання від вчительки та надають звіт у вигляді фото чи відео. Протягом 7 днів наші третьокласники робили зарядку, вчилися правильно мити руки, піклувалися про здорове харчування, малювали, почуваючи себе справжніми художниками, читали книжки, проводили дослідження та грали в ігри разом з усією родиною. Усі дні були насичені та цікаві, а головне, залишаючись вдома, діти не почувалися себе поодинці, а відчували себе командою! Класний керівник Валентина Олейніченко та батьки із
задоволенням підтримували малюків та допомагали їм у всіх справах. Дякуємо учням 3-А класу та їхнім батькам, які підтримали ініціативу Валентини Василівни! Будьте здорові, бережіть себе та близьких! Відео тут

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 7-Й



5 Квітня 2020 р.
Ось і минули шість днів канікул.
- Було сумно залишатися вдома?
- Ні, - говорять учні 3-А класу, адже позаду шість днів, які були насичені цікавими завданнями, а головне, діти не почувалися себе поодинці, а відчували себе командою! А класний керівник Валентина Олейніченко та батьки із задоволенням підтримували малюків та допомагали їм у всіх справах. Отже, сьогодні день 7 челенджу #Канікулизкористю та фінальне завдання: «Читаємо та граємо». Чи вірите ви, що книжка – це віконце, через яке увесь світ видно? Наші третьокласники впевнені в цьому! Вони читають улюблені книжки та грають у сімейні настільні ігри разом із своїми рідними: батьками, дідусями, бабусями та братиками й сестричками. Дякуємо учням 3-А класу та їхнім батькам, які підтримали ініціативу Валентини Василівни! Будьте здорові, бережіть себе та близьких! #читаємограємо #вчителькадовольна #язалишаюсявдома #канікулизкористю


УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 6-Й



4 Квітня 2020 р.
Отже, сьогодні шостий день челенджу #Канікулизкористю, до якого долучилися учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1 разом з вчителем Валентиною Олейніченко. День № 6. Завдання: «Намалюй картину» Слова художника Вінсента Ван Гога: «Гарна картина рівноцінна гарному вчинку», змусили наших школярів задуматися і взятися за пензлики. Малюки відчули себе справжніми творцями нових шедеврів, використавши лише гуаш для пальчикового малювання або акварель. Челендж #Канікулизкористю започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids). #малюємокартину #вчителькадовольна #учністараються #канікулизкористю

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 5-Й



3 Квітня 2020 р.
Сьогодні п’ятий день челенджу #Канікулизкористю, до якого долучилися учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1 разом з вчителем Валентиною Олейніченко. День № 5. Завдання: «Досліджую світ»
Навколо нас багато цікавого. І третьокласники впевнені, що, навіть залишаючись вдома, можна досліджувати світ та проводити експерименти.
Отож, тим, хто разом зі школярами хоче спробувати щось цікаве та готовий експериментувати, потрібно:
1. У прозору посудину вилити пів склянки олії;
2. У воду накапати 10 крапель фарбника та ретельно перемішати;
3. У стакан з олією налити зафарбовану воду;
4. Додати пігулку-шипучку;
5. Спостерігаємо, дивуємося та радіємо! Відео тут
Челендж #Канікулизкористю започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids).
#досіджуємосвітразом #вчителькадовольна #учністараються

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 4-Й



2 Квітня 2020 р.
#КАНІКУЛИЗКОРИСТЮ (День 4)
Участь у всеукраїнському флешмобі від «Розумників» Сьогодні четвертий день челенджу #Канікулизкористю, до якого долучилися учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1 разом з вчителем
Валентиною Олейніченко. День № 4. Завдання: «Смачний сніданок – щасливий день». Закликаємо вас, разом з нашими третьокласниками, дбати про своє здоров’я та готувати тільки корисні та смачні сніданки! Ви готові до смачного ранку? Тоді вперед, на кухню – «столицю» вашої квартири! Челендж #Канікулизкористю започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids). Відео тут
#смачнийсніданок #вчителькадовольна #учністараються

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 3-Й



1 Квітня 2020 р.
Малюки 3-А класу разом з вчителем Валентиною Олейніченко продовжують участь у челенджі #Канікулизкористю, який започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids).
День № 3. Завдання: «У здоровому тілі - здоровий дух».
Сьогодні дуже важливо дбати про своє здоров’я, тож школярі закликають бути прикладом для інших та гордістю для своєї сім’ї.
А ви готові до спортивного ранку?
Всім відомо: це чудово,
Коли кожен з нас здоровий!
Даремно часу ми не гаємо,
Зарядку разом починаємо! Відео тут
#робимозарядку #вчителькадовольна  #учністараються

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 2-Й

31 Березня 2020 р.
Малюки 3-А класу разом з вчителем Валентиною Олейніченко продовжують участь у челенджі #Канікулизкористю, який започаткували учасники проекту «Розумники» (SmartKids).
День № 2. Завдання: «Мийте руки!»
Наші малюки власним прикладом закликають до ретельного миття рук та пропонують робити це якомога частіше!
«Мила та води боїться
Кожен вірус та мікроб.
Регулярно мийте руки,
Щоб уникнути хвороб!»
Дякуємо учням 3-А класу та їхнім батькам, які підтримали ініціативу Валентини Василівни! Будьте здорові, бережіть себе та близьких! Відео тут
  #вчителькадовольна #язалишаюсявдома #мийтеруки


УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЛЕШМОБІ ВІД "РОЗУМНИКІВ": ДЕНЬ 1-Й



30 Березня 2020 р.
Ось і минули два тижня дистанційного навчання і, нарешті, канікули! Як адаптуватись до режиму «карантин» під час канікул? Як правильно організувати свій день та дотримуватися правил особистої гігієни? Так багато питань…
Учасники проекту «Розумники» (SmartKids) творчо підійшли до вирішення цих питань  та започаткували челендж #Канікулизкористю. Учні 3-А класу Херсонської гімназії № 1, на чолі з вчителем Валентиною Олейніченко, із цікавістю його підтримали! «Приготуйтесь провести канікули з користю!» – такий виклик отримали наші малюки від учнів молодших класів Чернівецької загальноосвітньої школи № 8. Чернівці першими опинилися перед невідомим коронавірусом. Метою вчителів було підтримати та навчити учнів та їхніх батьків протистояти COVID-2019.
Отже, участь в челенджі означає, що потрібно виконати 5 простих й цікавих завдань від вчительки! Кожен день школярі отримують завдання, виконують його разом із батьками та звітують!
Сьогодні – День № 1. #язалишаюсявдома
Дякуємо учням 3-А класу та їхнім батькам, які підтримали ініціативу Валентини Василівни! Будьте здорові, бережіть себе та близьких! Відео тут
P.s #вчителькадовольна #язалишаюсявдома

ЕСТАФЕТУ РОЗУМНИКІВ ПІДХОПЛЕНО!

29 Березня 2020 р.

Учні 4 – А класу другий рік поспіль дружать з Розумниками школи № 269 м. Києва. А друзі, як відомо, завжди діляться цікавими ідеями. Карантин, сидимо вдома, але нудьгувати не будемо! Кияни вирішили започаткувати акцію «Канікули разом!» Чи могли наші четверокласники залишитися осторонь? Звичайно, ні. Отже, тиждень канікул розпочався Днем Художника. Діти малювали свої картини, які класний керівник Кравчук Олена Федорівна об’єднала у відео галерею. Другий день став Днем Шеф-кухаря. Малеча радувала членів своїх сімей смаколиками, виготовленими власноруч, а вдячні батьки відправили фотографії у «штаб тижня», де вони теж стануть цікавим відео. Як же переглянути його зараз? Звичайно, разом! У п’ятницю заплановано День зустрічі у ZOOM. Але до цього на маленьких розумників чекають ще два тематичних дні. Яких? Згодом дізнаєтеся. Відео за посиланням

УПОРЯДКОВУЄМО ДУМКИ, ВЧИМОСЯ ВИКЛАДАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПОСЛІДОВНО

29 Березня 2020 р.
Вчителі часто стикаються з тим, що учням важко упорядкувати свої думки та чітко і послідовно передати необхідну інформацію. Це стосується як усного мовлення, так і написання різноманітних есе. Як відомо, будь-яка інформація набагато легше запам’ятовується, якщо вона проілюстрована прикладами. Саме тому «Всеосвіта» створила цікаву і корисну розробку «Сендвіч-історія».
Яскрава розробка «Сендвіч-історія» зробить подання будь-якого навчального матеріалу легким і зрозумілим. Цей графічний органайзер допоможе учням швидко опанувати нову
тему і запам’ятати основну інформацію. «Сендвіч-історія» – це простий і водночас надзвичайно цікавий формат структурування вивченого.

Верхній шматок хліба – вступне слово.
М’ясо (шинка, ковбаса тощо) – найважливіша частина історії, або основна ідея.
Сир, салат, помідор тощо – деталі, які доповнюють основну ідею.
Нижній шматок хліба – висновок.

Я почала дистанційне навчання і була просто шокована. Небажання деяких батьків докласти трішки своїх зусиль для успішного навчання власних дітей звело нанівець моє бажання . Вони хочуть жити тихо і спокійно, відправляти роботи ( зв'язок учитель - учень) коли їм зручно, а що робити вчителю? На телефоні з 7 ранку і до 23 години, очі не витримують! Ще доводиться давати
онлайн пояснення (бо я не вчитель, на це не вчилася), читати їхні «ессе»… Готуючись до уроку використовую електронний конструктор уроку, відео коментарі до уроку, педагогічні ігри «Розумники» (Smart Kids), створюю презентації,


180 відео уроків з основних предметів початкової школи. Виконавши завдання, діти надсилають свої роботи, відео з вивченими віршами, переказом оповідання. Висновок. Ті діти, які навчилися працювати самостійно, виділяти головне, вчити правила, міркувати над задачею, аналізувати її, знаходити формули для розв’язання , то ці учні вчаться з радістю і великим бажанням, з надією, що скоро карантин закінчиться! До зустрічі.

ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ЙОГО ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ

20 листопада 2019 року Херсонська гімназія № 1 звітувала перед міською експертною комісією з питань впровадження експериментальної діяльності в закладах освіти у 2019/2020 навчальному році. Захід відвідали директори, заступники директорів, відповідальні за експериментальну діяльність закладів освіти міста. Адміністрація, вчителі та учні гімназії продемонстрували присутнім, яким чином експериментальна діяльність позитивно вплинула на всіх учасників освітнього процесу. Директор гімназії Наталія Устинова, звернулася з привітальною промовою до присутніх та зауважила, що сьогодні відповідь на виклики цифрової доби може дати тільки інноваційна освіта. Заступник директора з навчально-виховної роботи, відповідальна за хід дослідно-експериментальної діяльності, Олена Софієнко представила результати експериментів, які впроваджувалися в гімназії протягом 2014-2017 років. Олена Кравчук, учитель початкових класів, говорила про ефективне використання електронних освітніх ресурсів в освітньому процесі початкової школи в рамках експериментальної діяльності з теми «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (SmartKids)» (2017-2022). Олена Федорівна разом зі своїми учнями 4-А класу, демонструвала присутнім можливості використання ігор для учнів початкової школи як на уроках, так і вдома. Тетяна Метановська, учитель історії, зупинилася на питанні щодо підвищення мотивації школярів шляхом застосування мультимедійних засобів. Тетяна Вікторівна разом з учнями 6-А класу, учасниками експерименту з теми «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (2018 - 2021), продемонструвала можливості програми MozaBook, скориставшись інтерактивною дошкою. Усі учасники відмітили високий рівень підготовки та проведення заходу, обговорили можливості подальшої співпраці та обміну досвідом.

ГРА – ОСНОВА ПІЗНАННЯ СВІТУ ДЛЯ ДИТИНИ

Гра – основа пізнання світу для дитини. У цьому впевнені вчителі, які стали учасниками обласного науково-практичного семінару "Гра як засіб всебічного розвитку дітей молодшого шкільного віку", що був проведений 20 лютого на базі Херсонської гімназії № 1. А яка улюблена гра сучасної дитини? Ну звичайно, комп’ютер! Як залучити сучасну техніку до навчального процесу і створити мотивацію до пізнавальної діяльності кожної дитини, розповіла вчитель початкових класів Кравчук О. Ф., яка другий рік поспіль використовує у роботі електронні освітні ігрові ресурси Smart Kids. Гості не тільки одержали відповіді на свої питання, а й мали змогу на хвилинку зануритись у світ чарівної гри. Совенятка вилупилися гарними!

РОЗУМНИКИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ!


«Розумники об’єднають Україну!» - так вирішили діти, які навчаються за Всеукраїнським проектом Smart Kids (Розумники). Учні 3 – А класу долучилися до цього руху. Нашими друзями стали школярі міста Києва. Розумники школи № 269 з поглибленим вивченням французької мови надіслали нашим третьокласникам цікавого листа про своє шкільне життя та невеличкі
сюрпризи до Нового року. Класний керівник 3 – А класу Кравчук Олена Федорівна з учнями у відповідь придумали, як привітати своїх нових друзів з Різдвом. Діти виготовили власноруч святкові листівки, а Веронічка Капітан змайструвала для кожного київського розумника оригінальну закладку з зображенням символу проекту – мудрої сови. Попереду – цікаві сторінки
спілкування!

АКАДЕМІЯ SMART KIDS: ОСІННЯ СЕСІЯ - 2018

     
Всеукраїнський проект Smart Kids (Розумники), до якого долучилася з 2017 року Херсонська гімназія № 1, цікавий не тільки величезною кількістю навчальних ігор з математики та української мови для учнів початкової школи. Він об’єднує декілька тисяч учителів у різних куточках України і щоразу збирає педагогів на навчальні сесії Академії Smart Kids у новому несподіваному місці. Цієї осені для проведення Осінньої сесії було обрано мальовниче, сонячне та загадкове Закарпаття. 
         У програмі навчання були тренінги по роботі з електронним контентом, партнерські лекції з тренерами видавництва та майстер-класи з учителями – практиками. Від нашої гімназії участь у роботі сесії взяли вчителі початкових класів Олейніченко Валентина Василівна та Ступак Вікторія Вікторівна, учні яких (2 – А та 2 – Г класи) користуються під час навчання освітніми електронними ресурсами. Учитель Херсонської гімназії № 1 Кравчук Олена Федорівна стала спікером цього освітнього проекту, провівши майстер-клас «Не цифрою єдиною» по роботі з роздатковим матеріалом на магнітній основі, який також випускається мультимедійним видавництвом «Розумники». 
        Навчання вчителів завершилося нічною факельною екскурсією до замкуСент – Міклош, де учасників сесії було урочисто посвячено у спільноту борців за збереження культурної спадщини України.


ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ


       23 – 25 жовтня 2018 року у Києві проходила ювілейна  Х міжнародна виставка «Інноватика у сучасній освіті». Навчальні заклади багатьох країн Європи презентували власні досягнення з питань оновлення освітнього процесу. Однією з «родзинок» виставки стала  Всеукраїнська науково-практична конференція для вчителів початкових класів «Технологія "Розумники" (Smаrt Kids), як упевнений крок учителя початкової школи до єдиного інформаційно-когнітивного простору», на яку у якості доповідача була запрошена вчитель початкових класів нашої гімназії Кравчук О. Ф.
  Автори  проекту презентували сучасні технології у школі: моделі впровадження всеукраїнського експерименту "Розумники" (Smart Kids). Вчителі ділилися досвідом роботи, організацією навчального процесу за цим проектом, як "розкладати все по поличках", класифікувати типи ігрових завдань. Обговорювалася можливість інтеграції електронних освітніх ресурсів Smаrt Kids з іншими навчальними проектами. 
   Наприкінці конференції відбувся розіграш призів, у результаті якого наш 3 – А клас «Розумників» став власником настольної гри «33 і 3 бобри», створеної для  відпрацювання навичок усної лічби учнів у цікавій формі.  Всі залишилися приємно вражені та повернулися додому з новими ідеями, з ще більшим натхненням, прагненням працювати і творити далі.

Літня школа «Розумники» Академії SMART KIDS

З 18 по 22 червня 25 учителів відвідали Другу літню школу «Розумники» Академії SMART KIDS. У сонячній Одесі, на березі Чорного моря, протягом п’яти днів учителі початкової школи з різних українських міст та містечок навчалися та відпочивали. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли вчителі початкової школи Олена Кравчук та Валентина Олійніченко.
Якою технікою обладнати клас? Які програми допомагають оживити комп’ютери та як перетворити «залізо» на навчальний інструмент? Як зростає проект «Розумники»? Як учителі НУШ можуть використовувати електронні ресурси на уроках? Про це та інше говорили на відкритті літньої школи.
Девіз заходу: «Якомога більше практики і лише важлива теорія», тому теми воркшопів та практичних занять були дуже актуальними та корисними для вчителів: «Як застосовувати електронні ігрові ресурси, дидактичні матеріали на магнітній основі в рамках концепції Нової української школи», «Як розвивається всеукраїнський проект «Розумники» та що передбачає участь у дослідно-експериментальній роботі за технологією Smart Kids». На майстер-класах учасники літньої школи працювали за ноутбуками, і навіть побували в ролі учня класу «Розумники», вчилися створювати інтерактивні завдання із графічними об’єктами з медіатеки.
Організатори підготували чимало корисних кейсів для вчителів проекту. Учителі-практики ділилися своїм досвідом використання електронних освітніх ресурсів в освітньому процесі. Під час дискусій на заняттях в Академії Smart Kids учасники мали можливість прослухати, обговорити, розповісти про своє бачення smart-уроку.
Учасники заходу зазначили, що Літня школа – це зустріч добрих друзів. Навчальна сесія, спекотна і гостинна Одеса, випускний на березі моря у супроводі саксофона  - саме такими спогадами стане навчання у школі. Яскравий і несподіваний акорд зустрічі – сертифікат, який учителі зробили самі, засвідчили кольоровими відбитками і вручили команді «Розумники». 


ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД КОЛЕГ

19-21 квітня у м. Нововолинськ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток початкової школи на засадах формування особистості учня ХХІ століття і використання ІКТ». Учителі-учасники проекту «Технологія навчання учнів початкової школи “Розумники” (Smart Kids)» відвідали захід для того, щоб перейняти досвід колег з НВК «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1-колегіум Нововолинської міської ради Волинської області». Херсонську гімназію № 1 представляла учитель початкових класів Олена Кравчук. Програма заходу включала майстер-класи з фрагментами уроків у 1-А, 2-А, 3-А класах, роботу з тренерами проекту, перегляд виховного заходу учнів початкової школи, екскурсії по місту та багато іншого. Зауважимо, що інноваційний підхід – із застосуванням мультимедійних, комп’ютерних засобів, електронних інтерактивних програм (ігор), створених відповідно до шкільної програми – відмінно поєднується з традиційним навчанням. Завдяки розробкам українського мультимедійного видавництва «Розумники» теми з базових предметів початкової школи стають ще цікавішими та доступними для сприйняття. А це дозволяє дітям здобувати глибокі й міцні знання.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»

15-17 березня у м. Києві відбулася головна подія освітньої галузі – IX міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2018» та VII міжнародна виставка освіти за кордоном «Word Edu», за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України. Даний захід за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. 

Програма виставки включала 74 конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, панельні дискусії за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів, міжнародних представництв, виробників і постачальників засобів навчання.

У рамках виставки відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар з теми: «Діяльність агентів змін початкової освіти на засадах використання технології SmartKids» (керівник Всеукраїнського проекту провідний науковий співробітник інституту Литвинова С.Г.). Олена Кравчук, учитель початкових класів Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради представила свій досвід та виступила з темою: «Інтеграція електронних освітніх ігрових ресурсів Smart Kids з навчальними проектами під час вивчення математики».

Надзвичайно приємно відзначити, що, долучившись до Всеукраїнського проекту у вересні 2018 року, вчителі гімназії № 1 готові презентувати власний досвід та ділитися ідеями щодо використання ігрового контенту Smart Kids на уроках математики та української мови.


РОЗУМНИКИ У РАДІОЕФІРІ

«Розумничок ти мій!» - каже з гордістю кожна мама своїй дитинці. «Наші онуки ростуть розумниками!» - тішаться бабусі і дідусі. Де ж є у нашому місті такий навчальний заклад, де навчають розумників, і як це відбувається? Саме ці питання цікавили кореспондента обласного радіо. Сьогодні вона почула відповіді від учителя початкових класів нашої гімназії Кравчук О. Ф. Докладна розповідь про впровадження Всеукраїнського проекту Smart Kids (Розумники) у навчання учнів початкової школи відбулася 28 лютого у ефірі обласного радіо у програмі «Освітній простір від А до Я».

Зимова сесія Академії SMART KIDS



15-21 січня 2018 р. на Хмельниччині відбулася довгоочікувана зустріч однодумців - Академія SMART KIDS. Зимова сесія об`єднала більше 50 вчителів з усієї України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла вчитель початкової школи Олена Кравчук.Захід став майданчиком для обміну досвідом, комунікації, опанування нових педагогічних прийомів та розробок, а також можливістю об`єднати вчителів-іноваторів, задіяних у Всеукраїнському проекті «Розумники», методистів, провідних фахівців сфери освіти та інформаційних технологій у рамках насиченої програми.Зимова сесія Академії SMART KIDS підготувала для учасників безліч цікавих активностей, що включали в себе як тренінги за комп`терами, так і зустрічі, лекції, творчі майстер-класи. Представниці Киівської, Тернопільської, Сумської, Полтавської, Одеської, Запорізької, Івано-Франківської, Херсонської та Харківської областей із цікавістю слухали доповіді та брали участь у запропонованих активностях. 7 доповідачів, представники Мінистерства Освіти, ІМЗО, мультимедійного видавництва «Розумники», тренера та психологи, ділилися найсвіжішою інформацією та проводили практичні заняття.Зимова сесія Академії SMART KIDS пройшла насичено і динамічно та подарувала учасникам новий довід та корисні знання, які вчителі вже найближчим часом почнуть впроваджувати на власних уроках.

ОСІННЯ СЕСІЯ АКАДЕМІЇ SMART KIDS


Справжній учитель – це і психолог, і тренер, і актор, і диригент оркестру під назвою клас, де кожна дитина, як музичний інструмент, звучить по-своєму. Знайти підхід до всіх, організувати групову роботу, створити дружню атмосферу в класі – усе це має вміти вчитель. З 30 жовтня по 2 листопада, під час осінніх канікул, було організовано І сесію Академії SMART KIDS. Захід організовано в рамках дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Технологія навчання учнів початкової школи "Розумники" (Smart Kids)», до якого Херсонська гімназії № 1 долучилася у вересні 2017 року. 25 інноваційних вчителів з різних куточків України зібралися у мальовничій місцевості Пуща-Водиця, поблизу Києва, щоб ознайомитися з усіма секретами роботи зі «Смарткейсом». Наш заклад представляла вчитель початкових класів Олена Кравчук. Тренери проекту Smart Kids мають чималий досвід у використанні сучасних інтерактивних технологій на практиці, детально та доступно пояснюють як організувати роботу з електронними ресурсами в початковій школі. Під час практичних заняттях учасники заходу мали можливість отримати базові знання про використання електронних освітніх ресурсів у початковій школі, спілкувалися з експертами в галузі цифрової освіти, дізналися як встановити, керувати та організувати навчання з інтерактивними іграми. В якості спікерів Академії було запрошено кращих фахівців у найрізноманітніших галузях. В Академії SMART KIDS перетнулися світ учительства та інші світи – музики, соціології, хореографії, психології та багато-багато інших. У результаті зіткнення цих, без перебільшення, паралельних світів утворилося чимало яскравих зірок – учителів нового покоління. Учасники заходу відмітили, що знання та навички з інших сфер стануть в нагоді учителю, надихнуть на нестандартні ідеї та допоможуть їм стати більше, ніж просто учителем. По закінченню заходу всі учасники отримали сертифікати.

Smart Kids – сучасна технологія навчання 

учнів початкової школи


6 жовтня 2017 року відбувся перший науковий настановчий семінар з теми «Особливості реалізації Всеукраїнського проекту "Технологія навчання учнів початкової школи "Розумники" (Smart Kids)». У заході взяли участь понад 160 освітян з усієї України. Херсонську гімназію № 1 представляла Осипова Інна Вячеславівна, вчитель початкової школи.
Представники навчальних закладів – учасники Всеукраїнського експерименту "Технологія навчання учнів "Розумники" (Smart Kids).  обговорювали такі аспекти, як особливості реалізації проекту Smart Kids; тенденції формування освітнього середовища; нормативно-правове забезпечення проекту; тренди освітніх технологій; електронні освітні ігрові ресурси як складова навчального процесу; досвід впровадження електронних освітніх ігрових ресурсів; план заходів на рік.
Кожен учасник отримав комплект методичних рекомендацій, програму І етапу експериментальної діяльності та сертифікат.

SMART KIDS - ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

З 02 по 06 липня 2017 року в м.Скадовськ проходила Перша літня школа в рамках проекту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники», до якої було відібрано близько 50 вчителів початкових класів з усієї України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли заступник директора Наталія Лопушинська та вчитель початкових класів Любов Білецька. 

Впродовж п’яти днів учасники школи успішно проходили навчання керівниками якого були: Світлана Литвинова (науковий керівник проекту «Розумники»), Вікторія Косик (начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України), Олександр Кохан (директор мультимедійного видавництва «Розумники»), Ігор Каплаушенко (керуючий партнер, видавництво «Розумники»). Учителі знайомилися з досвідом використання інформаційних ігрових ресурсів, з тим, як впроваджується проект «Розумники» в Україні, дізнавалися про інновації та новинки експерименту. 

По закінченню навчання кожен учасник отримав сертифікат.
З вересня 2017 року Херсонська гімназія №1 долучилася до дослідно-експериментальної діяльності Всеукраїнського рівня з теми "Технологія навчання учнів початкової школи "Розумники" (Smart Kids)". Наказ МОН про початок за посиланням .

Програма експерименту за посиланням

Немає коментарів:

Дописати коментар