Всеукраїнський проект "Е-підручник"Тренінг для учасників експерименту«Електронний підручник для загальної середньої освіти(E-book for secondary education (EBSE)»


Розвиток цифрової економіки, перехід до цифрового суспільства потребує реформування освітньої галузі, зокрема її цифровізації. Кардинальні зміни, на етапі яких перебуває сьогодні повна загальна середня освіта, вимагає нових форм, методів та засобів навчання. Це вимагає підготовки вчителя до використання сучасних технологій в освітньому процесі.
З метою навчання вчителів, учасників експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти (E-book for secondary education (EBSE)», 18 січня 2019 року в ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбувся тренінг «Електронний підручник для загальної середньої освіти», в якому взяли участь понад 50 освітян України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора Олена Софієнко.
Організаторами тренінгу виступив відділ цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з видавцями електронних підручників, що виграли конкурсний відбір проектів електронних підручників для закладів загальної середньої освіти у 2018 році. Педагоги отримали фахову науково-методичну підтримку та мали можливість поповнити знання з використання сучасних інтерактивних технологій на практиці.
Цей захід є продовженням серії тренінгів із впровадження електронних підручників в закладах загальної середньої освіти.
Тренінг пройшов у конструктивній та дружній атмосфері. Учасники відмітили високий рівень організації та дійшли висновку, що подібні заходи повинні носити системний характер.

ВИКОРИСТОВУЄМО ПІДРУЧНИКИ НОВОГО ТИПУ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ


5 грудня 2018 року у м. Київ відбувся тренінг щодо використання підручників нового типу – електронних підручників. Захід організовано для учасників з пілотних шкіл, що долучені до експерименту «Електронний підручник для загальної середньої освіти». У тренінгу взяли участь представники з різних куточків України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора Олена Софієнко. На тренінгу виступили: Литвинова С.Г., заст. директора ІМЗО, керівник проекту, Кохан О.В., генеральний директор видавництва "Розумники" і методисти Тетяна Даніліна та Ольга Дмитраш. Під час практичної частини присутні ознайомилися зі структурою е-підручника та особливостями його використання: встановлювали електронні підручники на комп'ютери, виконували вправи, прослуховували завдання - все точнісінько робили як школярі! Приємним моментом були подарунки та сюрпризи від організаторів.


З 1 вересня 2018 року Херсонська гімназія № 1 долучилася до експериментальної роботи Всеукраїнського рівня з теми «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (E-book for secondary education (EBSE)) відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31.08.18 № 957 «Про проведення експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний  підручник для загальної середньої освіти (E-book for secondary education (EBSE)) та з метою створення в Україні передумов для розвитку системи виробництва якісного освітнього електронного контенту та забезпечення доступу до нього здобувачів повної загальної середньої освіти.

Переглянути протокол Педагогічної ради за посиланням

Переглянути результати відбору підручників за посиланням

Немає коментарів:

Дописати коментар