ETwinning Practical Session 2019


11-12 червня у м. Київ відбулися тренінги ETwinning Practical Session 2019. На заходи були запрошені активні ітвеннери з усієї України, щоб обмінятися досвідом та здобути нові знання. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли вчителі англійської мови: Юлія Шахман, Тетяна Устімова та Олена Софієнко. Тренінги, як завжди, були насиченими корисною інформацією, а виступи спікерів – потужними. Особливо приємним моментом у заході було отримання відзнаки eTwinning School 2018-2019. На завершення тренінгу всі учасники отримали пам’ятні сертифікати. Присутні на заході освітяни висловити свою вдячність організаторам за цікаве навчання, приємне товариство, теплий прийом та креативні ідеї.

УСПІШНЕ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ


Коли ви є частиною світової спільноти педагогів і маєте доступ до безкоштовних онлайн-курсів та заходів, трапляються чудові речі. Наталія Устинова та Олена Софієнко у 2018-2019 навчальному році стали сертифікованими тренерами компанії Майкрософт (MIE Trainer). Протягом року освітяни активно працювали, проводячи практичні семінари та майстер-класи для вчителів Херсона, області та України. Тренери знайомили учасників заходів з можливостями, які надає сьогодні спільнота Microsoft для освітян, розповідали, як за допомогою онлайн курсів підвищувати свою кваліфікацію. Дані курси зосереджені на інтеграції технологій у викладання та використанні таких інструментів, як OneNote, Sway та Office. І, як успішне завершення року, новий статус - Майстер Тренер (MIE Master Trainer)! Зауважимо, що відзнаку “MIE Master Trainer” може отримати тренер, який протягом року навчив 400 педагогів щодо використання технологій та продуктів Microsoft у навчанні. Вітаємо Наталію Валентинівну та Олену Вадимівну! Бажаємо успіхів, наснаги та нових звершень!

ВІДЗНАКА МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ ETWINNING


Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради стала однією з 16 закладів загальної середньої освіти України, які отримали статус «eTwinning School»!  

eTwinning School – це нагорода, яку отримують найактивніші школи-учасниці програми. Нагорода була започаткована у 2017 році та покликана відзначити команду ітвіннерів й керівництво закладу, які на практиці доводять свою відданість ключовим засадам eTwinning. 

З 206 426 шкіл учасниць Європейської програми eTwinning та eTwinning Plus 1004 школи отримали дану відзнаку. З 908 українських шкіл-учасниць цього року було відзначено 16. 

Участь в eTwinning Plus позитивно впливає на імідж закладу освіти, оскільки:

- Дає можливість бути частиною найбільшої освітньої спільноти Європи;

- Дає право учням та вчителям відчувати себе повноцінними громадянами Європи;

- Підвищує обізнаність вчителів в інформаційно-комунікаційних технологіях, безпечному та відповідальному використанні Інтернету;

- Дозволяє на практиці впроваджувати інноваційні підходи до навчання;

- Мотивує як вчителів-ітвіннерів, так і інших вчителів школи до реалізації цікавих проектів в рамках eTwinning;

- Згуртовує вчителів в єдину дружну команду та покращує відносини між вчителями та учнями;

- Підвищує інтерес батьків учнів до діяльності закладу.

Вчителі-ітвіннери беруть участь у якісних проектах та здобувають найвищі нагороди у змаганні проектів на рівні Європи. Та, найголовніше, вони на практиці реалізують проектний підхід у навчанні та розвивають в учнів навички ХХІ ст., які сьогодні вимагає від них сучасний світ. Участь у проектах спонукає учасників постійно навчатися чомусь новому, а також показує практичну цінність навчання.

Бажаємо вчителям-ітвіннерам гімназії Тетяні Устимовій, Юлії Шахман, Олені Софієнко, Тетяні Катюсі, Наталії Мазуренко, Олені Кузьменко та Наталії Івановій творчої наснаги, нових звершень та успішних проектів!

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ


Інтернет - це зручна, популярна та корисна можливість для навчання та розваги, але він несе в собі багато небезпек для дітей і підлітків. Саме з такою просвітницькою метою у закладах освіти міста Херсон організовано тиждень безпечного інтернету, до якого було приурочено міський конкурс відеороликів "Разом до безпечного інтернету". Гімназійне об'єднання "Сузір'я лідерів" презентувало роботу гімназії з цього напрямку. Цей тиждень видався дуже насиченим, а кількість заходів просто вражала. Журі високо оцінило творчу доробку, і ми посіли ІІ місце. Вітаємо гімназистів!

ОСВІТНІ РІШЕННЯ 

ДЛЯ СУЧАСНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

02 березня 2019 року за сприяння компанії Майкрософт Україна відбувся практичний семінар «Освітні рішення для сучасних закладів освіти. Інтеграція цифрових технологій в освітній процес». Близько 100 освітян з Херсона, області та різних куточків України завітали до Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради.
З вітальним словом виступили Наталія Устинова, директор гімназії, та Максим Волинець, керівник освітніх програм Майкрософт Україна. Під час заходу учасники мали можливість познайомитися й попрацювати з технологіями, які пропонує сьогодні компанія Microsoft для освітян. Обговорювалися питання, які сьогодні цікавлять небайдужих, інноваційних педагогів та керівників, а саме: «Як заощаджувати час з Office 365?»;  «З чого складається набір потужних інструментів для учнів і викладачів та чи можна їх використовувати на улюблених пристроях?»;  «Як організувати  інтерактивне заняття та мотивувати учнів застосовувати творчий підхід за допомогою програмних засобів?» та інше. 
Під час практичної частини усі присутні мали чудову нагоду відвідати корисні майстер-класи щодо організації спільної роботи за допомогою Microsoft Teams та навчання дітей за допомогою популярної гри Minecraft, реєструвалися на освітній платформі «Спільнота Майкрософт» та обговорювали переваги використання онлайн курсів та ресурсів для підвищення кваліфікації педагогів.
Учасники обмінялися досвідом та ідеями щодо впровадження освітніх програм, які пропонує Майкрософт сьогодні. На завершення заходу кожен учасник отримав сертифікат від компанії Майкрософт. Присутні відмітили високий рівень організації заходу та зазначили, що семінар був пізнавальним та цікавим як для початківців, так і для досвідчених користувачів.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2019 

В ХЕРСОНСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ № 1

05 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Гасло «Разом для найкращого Інтернету» надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету. У цей день мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у
всьому світі. Вже не перший рік педагогічний та учнівський колективи Херсонської гімназії № 1 беруть участь у заходах, присвячених безпеки в Інтернеті. Цього року День безпечного Інтернету був багатий на події та заходи, тому пройшов цікаво, інформативно й з користю! Під час єдиної класної години 32 класних керівника та 950 учнів обговорювали можливості, які надає сьогодні
Інтернет та його позитивний вплив на розвиток сучасної дитини. На уроках інформатики, математики, англійської мови, малювання школярі переглядали відеосюжети та мультфільми, малювали та обговорювали правила безпечної поведінки в Інтернеті, грали в ігри, відповідали на питання вікторини. Учні ділилися власним досвідом та говорили про важливість відповідального використання технологій, підкреслюючи, що Інтернет сьогодні є важливою та невід’ємною частиною їхнього життя. Учасники гімназійного об’єднання «Сузір’я лідерів» повторили правила безпечного Інтернету, взявши участь у квесті. Шкільні лідери сканували QR коди та давали відповіді на зашифровані питання. Учні 9-10 класів долучилися до онлайн-уроку, який організовано та проведено Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України та компанією ERC за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Експерти зупинилися на актуальних для молоді питаннях: «Кібер-атаки та Інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей». Адміністрація та педагоги гімназії стали учасниками серії вебінарів, які було організовані командою освітнього проекту «На Урок» з таких тем, як: «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу», «Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах». Педагоги мали можливість почути відповіді на актуальні сьогодні питання: з якими небезпеками стикаються сьогодні підлітки в Інтернеті, як запобігти найбільш негативним наслідкам і зупинити зловживання Інтернетом, як підвищити безпеку дитини в цьому відкритому для усіх середовищі. Такі заходи сприятимуть подоланню цифрового розриву між дорослими та дітьми, допоможуть учням краще розуміти правила поведінки в Інтернет просторі, навчать їх використовувати технології безпечно та коректно.

ВЕБІНАРИ З НАГОДИ ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО 

ІНТЕРНЕТУ 2019

Інтернет змінив світ навчання, бізнесу, стосунків та навіть дитинство стало іншим. Із наймолодшого віку діти отримують у подарунок смартфон, та чи знають батьки, вчителі та діти, які існують ризики в Інтернеті та як не стати їх жертвою? Сьогодні педагоги можуть допомогти покращити Інтернет через формування в учнів та учениць навичок цифрової грамотності шляхом розвитку критичного мислення, що дозволить їм гарно орієнтуватися в онлайновому світі, а також демонструвати власні приклади онлайнової поведінки учням та надихати їх створювати власний контент і робити позитивні вибори онлайн. З нагоди Дня Безпечного Інтернету 2019, 5 лютого адміністрація та педагоги Херсонської гімназії № 1 стали учасниками серії вебінарів, які було організовані командою освітнього проекту «На Урок» з таких тем, як: «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу», «Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах» тощо. Вебінари присвячено проблемам профілактики наявних загроз, що загострилися останнім часом - від знущань над іншими і мови ворожнечі до так званих смертельних квестів. Педагоги мали можливість почути відповіді на актуальні сьогодні питання: з якими небезпеками стикаються сьогодні підлітки в Інтернеті, як запобігти найбільш негативним наслідкам і зупинити зловживання Інтернетом, як
підвищити безпеку дитини в цьому відкритому для усіх середовищі. За участь у вебінарі педагоги отримали свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.

ОНЛАЙН-УРОК ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2019

Сьогодні педагоги відіграють важливу роль у натхненні та підтримці дітей і молоді використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо шляхом забезпечення відкритого діалогу з дітьми, навчаючи їх використовувати безпечні й позитивні технології, а також подаючи приклад поведінки. 5 лютого, з нагоди Дня безпечного Інтернету 2019, учні 9-10 класів Херсонської гімназії № 1 долучилися до онлайн-уроку, який організовано та проведено Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України та компанією ERC за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Експерти зупинилися на актуальних для молоді питаннях: «Кібер-атаки та Інтернет-шахрайство», «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей». Кожен учасник онлайн-уроку отримав доступ до курсу Мережної академії Cisco “Вступ до кібербезпеки” та мав можливість поставити запитання експертам в Анкеті зворотного зв'язку.

ГОДИНИ СПІЛКУВАННЯ З НАГОДИ ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2019


05 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Тема заходу «Разом для найкращого Інтернету» надихає всіх приєднуватися до всесвітньої спільноти та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. До святкування Дня безпечного Інтернету долучилися педагогічний та учнівський колективи Херсонської гімназії № 1. Під час єдиної класної години
32 класних керівника та 950 учнів обговорювали можливості, які надає сьогодні Інтернет та його позитивний вплив на розвиток сучасної дитини. Учні та учениці ділилися своїм щоденним досвідом щодо користування Інтернетом та планування подальших дій безпечного використання: від спілкування у соціальних мережах до придбання товарів онлайн. Учителі ж демонструвати власні приклади онлайнової поведінки учням, пояснюючи, що поводячись позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення
контенту онлайн, кожен особисто може допомогти покращити Інтернет. Такі бесіди сприятимуть подоланню цифрового розриву між дорослими та дітьми, допоможуть учням краще розуміти правила поведінки в Інтернет просторі, навчать їх використовувати технології безпечно та коректно.
MICROSOFT TEAMS - ЗРУЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ ТА СПІВПРАЦІ

Уже майже п’ять років педагогічний колектив Херсонської гімназії № 1 Херсонської міської ради працює з сервісами хмаро-орієнтованого середовища Офіс 365, до якого входять Word, Excel, PowerPoint, OneNote, а тепер і новий застосунок Microsoft Teams. 28 січня 2019 року в гімназії організовано та проведено тренінг для вчителів закладу з теми: «Організація спільної роботи всіх учасників освітнього процесу за допомогою сервісу Office 365 Microsoft Teams». Захід проведено за участю Валентини Уманець, тренера Майкрософт, учителя інформатики навчально-виховного комплексу № 240 «Соціум», м. Київ. Адміністрація та педагоги гімназії обговорювали переваги використання Microsoft Teams в освітньому процесі: як легко організувати роботу в класі, залучаючи до неї кожного учня; яким чином тримати під рукою всі нотатки, файли та завдання; як допомогти учням висловлювати думки й робити свій вибір за допомогою цікавого спілкування, відео та контенту. Під час тренінгу учасники працювали у «віртуальних класних кімнатах», виконували та створювали завдання, опитувальники, тести, вчилися налаштовувати сповіщення, щоб не пропустити важливу подію чи інформацію, спілкувалися у відеочаті, використовуючи набір потужних інструментів Teams. Важливим є те, що нові інструменти, призначені для освіти, дозволяють контролювати спілкування, наприклад видаляти образливі записи або блокувати розмови під час занять. По закінченню тренінгу, всі учасники отримали сертифікати компанії Майкрософт.

Підсумкова щорічна конференція eTwinning Plus


 27 грудня 2018 року за сприяння Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, PSA Ukraine  та Європейської комісії у м.Київ відбулася підсумкова щорічна конференція eTwinning Plus.
Учасниками конференції стали вчителі та директори шкіл, які отримали  European Quality Label. Місто Херсон та Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради  представляли директор Наталія Устинова та вчитель англійської мови Олена Софієнко, яка отримала відзнаку Європейського рівня за участь у проекті “Christmas Around the World”.
Під час конференції підведено підсумки щодо розвитку та успіхів програми в Україні та визначено перспективи у наступному навчальному році. З вітальним словом виступили головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту Оксана Коваленко та керівник програми eTwinning Plus Сергій Теплов. Під час практичної частини усі присутні мали чудову нагоду відвідати корисні майстер-класи та обмінятися досвідом між учасниками програми.
По закінченню конференції усі учасники отримали подяки та сертифікати.

 Ви можете переглянути фото за посиланням

HOUR OF CODE – КОДУЄМО ВСІ РАЗОМ!


3-12 грудня вчителі та учні Херсонської гімназії №1 долучилися до освітнього проекту Hour of Code (Година коду) компанії Microsoft. 

 Глобальна кампанія «Година коду» - це освітній проект, створений для демонстрації можливостей навчитися основам кодування незалежно від віку, соціального статусу чи знань. Метою проекту є залучення десятків мільйонів учнів по всьому світу до занять з програмування. Щорічно більше ніж 100 мільйонів учнів більш ніж з 180 країн світу долучаються до цього проекту

Ця щорічна акція з популяризації програмування серед школярів, яка цьогоріч відбулася є коротким вступом до інформатики у вигляді заняття, розрахованого на одну годину. Акція проходить щороку в рамках тижня інформатики та інформаційних технологій, який проводиться на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Грейс Мюрей Гоппер (9 грудня 1906 року).

Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради підтримує ініціативи компанії «Майкрософт Україна» та Благодійної організації «BrainBasket Foundation» щодо безкоштовного проведення в Україні конкурсу «Година коду» серед школярів. Щорічно гімназисти з 2 по 11 клас долучаються до цього проекту.

Година коду є лише першим кроком на шляху вивчення того, як працюють технології, і як створювати власні програмні застосунки. Програмуйте з нами, програмуйте як ми, програмуйте краще нас!

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС "TECH PILL CHALLENGE"


Міжнародний конкурс TechPill (Технопігулка) – це нова ініціатива спільноти Майкрософт для освітян. Мета – віднайти технопігулки для «лікування» основних больових точок, з якими стикаються вчителі у роботі взакладах освіти. Організатори конкурсу визначили шість «больових точок» та запропонували вчителям придумати креативний спосіб їх «лікування» з використанням технологій Microsoft. Завдання конкурсу: надати коротке відео або Sway з описом обраної «больової точки» та спосіб лікування з використанням технологій Microsoft, знайти комбінацію 2-3 курсів зі спільноти Microsoft для освітян, які допомагають здобути необхідні знання для створення певної TechPill - Технопігулки. До конкурсу долучилися освітяни з таких країн, як: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Естонія, Грузія, Греція, Угорщина, Казахстан, Косово, Киргизстан, Латвія, Литва, Македонія (Мальта), Мальта, Молдова, Монголія, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Таджикистан, Туркменістан, Україна, Узбекистан. «Технопігулка» Олени Софієнко увійшла до 20 найкращих міжнародних робіт, завдяки чому вона отримала міжнародний диплом переможця та головний приз конкурсу – участь у Міжнародному Освітянському Форумі, який відбудеться у Парижі (Франція) у квітні 2019 року.


ОСВІТНІ ДНІ MICROSOFT В УКРАЇНІ


8 грудня 2018 року у м. Київ відбулася Всеукраїнська конференція «Цифрова трансформація освітнього простору» за участі та підтримки МОН та Інституту модернізації змісту освіти. Захід організовано для учасників з пілотних шкіл, що долучені до експерименту «Електронний підручник для загальної середньої освіти». У конференції взяло участь понад 95 представників з різних куточків України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли директор Наталія Устинова та заступник директора Олена Софієнко. Захід відкрили представники компанії Майкрософт Наталя Дорош, Артур Кочарян та Ольга Свириденко. Під час заходу розглядалися актуальні сьогодні питання, а саме: «Як можна використовувати гейміфіковане навчання разом з Minecraft Education Edition в школі?», «Як організувати проектно-орієнтовану роботу серед учнів, використовуючи освітню платформу для співпраці Teams?», «Як поринути у хмарні освітні технології з безкоштовним Офіс 365?», «Як знайти готові уроки STEM-напрямку для початкової, середньої та старшої школи?». Світлана Литвинова, заступник директора ІМЗО, зупинилася на питанні щодо реалізації проекту EBSE (Електронний підручник для закладів загальної середньої освіти). Учасники із задоволенням брали участь у воркшопах та майстер-класах, ділилися власним досвідом та ідеями, та, навіть, грали в Minecraft та Kahoot. Підводячи підсумки, усі присутні відмітили високий рівень організації та практичну значущість заходу. По закінченню конференції освітяни отримали сертифікати.