Новий формат проведення засідання навчально-методичної ради



06 березня 2018 року на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося засідання навчально-методичної ради методичного кабінету при управлінні освіти в онлайн форматі. Ільїна В.М., завідувач методичного кабінету, підвела підсумки діяльності методичного кабінету при управлінні освіти за 2017 рік та представила план роботи на 2018 рік.
Херсонська гімназія № 1 представила досвід роботи з питання «Використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365 в управлінській діяльності». Софієнко О.В., заступник директора гімназії, презентувала роботу адміністрації та вчителів щодо можливостей впровадження в адміністративну роботу основних та нових віртуальних сервісів Офіс 365: робота з документами онлайн, ведення та редагування календаря, створення опитувальників тощо. Панченко О.В., учитель української мови, ознайомила учасників вебінару з сучасним засобом взаємодії адміністрації та вчителів – віртуальною учительською закладу освіти. Вовченко В.М., учитель інформатики, зупинився на питанні щодо організації самоосвітньої діяльності педагогів, пояснив яким чином можливо зареєструватися на освітній платформі Microsoft Educator Community та пройти онлайн курси для підвищення кваліфікації вчителів.
Заступники директорів, перебуваючи на своїх робочих місцях, слухали доповідачів і робили текстові повідомлення в чаті, відповідали на поставлені питання.


Шановні учасники семінару!

Нагадуємо, що до 26 квітня (заняття № 4) вам треба встигнути виконати наступні завдання: 
1. Залишити відгуки на Linoit за посиланням 
2. Завнтажити на телефон мобільний додаток Kahoot.
3. Створити відео за допомогою онлайн сервісу PowToon www.powtoon.com
Хмарні сервіси в освіті
Заняття № 3

22 березня 2018 року Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради  приймала вчителів освітніх закладів міста. В рамках роботи опорного навчального закладу щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі, при підтримці методиста міського методичного кабінету Ігнатьєвої Т.П., відбулося третє заняття практичного семінару з теми «Хмарні технології в освіті». У заході взяло участь близько 40 вчителів різних дисциплін: інформатики, математики, фізики, трудового навчання. 
Учасники семінару продовжували працювати з сервісами хмаро орієнтованого середовища Офіс 365. Захід почався з обговорення та перевірки домашнього завдання: учителі працювали над спільною презентацією Power Point Online, публікуючи найкращі сервіси, програми, онлайн-інструменти тощо, які сьогодні є у кожного учителя у власній скарбничці. Також, було підведено підсумки голосування за найкращий ресурс, яке було організовано на платформі Tricider. 
Під час практичної частини Богдан О.Ю. (учитель географії) ознайомила присутніх із застосунком Forms: вчителі проходили тестування, створювали опитувальники та тести, обговорювали переваги та недоліки даного сервісу. Вовченко В.М. (учитель інформатики) продемонстрував присутнім онлайн сервіс PowToon. Створюючи власні анімаційні відео та презентації, учасники семінару змогли переконатися, що PowToon – це  зручний сервіс для створення відео-інфографіки, з великою кількістю шаблонів, картинок, декорацій, персонажей та спеціальних ефектів. 
Рефлексію семінару було організовано за допомогою онлайн сервісу Linoit, де учасники могли залишити відгуки та побажанням організаторам.
Фото семінару за посиланням


Шановні учасники семінару!


Відкрито голосування за найкращий слайд, який містить корисну інформацію: онлайн ресурс, програма тощо. Голосуйте за посиланням 


ШАНОВНІ УЧАСНИКІ СЕМІНАРУ!

Нагадуємо, що до 16 березня ви маєте виконати домашнє завдання, а саме: зробити слайд спільної презентації 
(посилання на презентацію)

Деталі: кожен учасник має зробити свій слайд, який повинен містити активне посилання на ресурс, картинку чи скрін його головної сторінки, короткий опис переваг у використанні; своє бачення та пропозиції щодо застосування даного ресурсу під час уроку.

З 17 по 21 березня буде відкрито голосування: ви обираєте найкращий слайд із сервісами, які допоможуть зробити навчальний процес цікавішим!

22 березня о 14.00 відбудеться заняття № 3


ІННОВАЦІЙНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ


Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного  консенсусу, розуміння того, що освіта – один з основних важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Чималу роль у  реформах, що проводяться, відіграють самі педагоги, які першими на практиці зустрілися зі змінами та можуть об’єктивно оцінити очікувані результати цих змін.

15 – 16 лютого 2018 року у м. Дрогобич проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової української школи». Понад 90 учасників з  усіх областей України взяли участь у  конференції: директори шкіл та їх заступники, науковці та керівники освіти, педагоги, які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», автори програми, представники Інституту модернізації змісту освіти. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора Наталія Лопушинська.

Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне – набуття необхідних навичок роботи з інформацією, аналіз, гнучке творче мислення, самоконтроль та самооцінка, швидкість реакції, а також раціональна організація праці. Великого значення  у цій програмі надають розвитку пізнавальних  процесів: мислення, пам’яті, уваги, уяви. Важливим завданням постає також розвиток особистих якостей школяра, таких як цілеспрямованість, працелюбність, організованість.

Модератором конференції була  Світлана Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук.  Вона також виступила з доповіддю «Нова українська школа –  сучасна траєкторія розвитку освіти». Директор школи Світлана Мала познайомила учасників  з навчальним закладом та  особливостями впровадження в роботу школи науково-педагогічного проекту  «Інтелект України».

Відвідавши урок, учасники конференції побачити програму  «Інтелект України» в дії. Вони високо оцінили роботу вчителів та змогли детально ознайомитись з самою організацією, темпом уроку, використаними формами та методами.  Освітяни обговорювали різні питання, ділилися досвідом та ідеями щодо впровадження програми. 

Науково-практична конференція стала сходинкою до осмислення важливості проекту «Інтелект України» в умовах впровадження реформ МОН, а сам проект  став більш зрозумілим та близьким  більшій кількості освітян.