"НА УРОК" ТА "ВСЕОСВІТА": МАТЕМАТИКА


      Учні Херсонської гімназії №1 вже вдруге беруть участь у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді "На Урок". От і в цьому році з дисципліни «Математика» звання найкращого виборювали більше ніж 70 учнів з 5 по 9 клас.  Завершився осінній тур і ми раді привітати переможців. 
          Незалежно від результатів конкурсу, кожен учасник отримав електронний сертифікат про участь. Подяка учителям, які підготували учнів до олімпіади: Іванова А.Г., Бабенко Ж.Ю., Скиба А.М. 
     Хочеться відзначити роботу вчителя математики Бабенко Ж.Ю. Її учні у олімпіаді вибороли 11 призових місць. Учень 1(5)-Б класу Гусак Микола виборов І, а Мартинова Анастасія учениця 1(5)-А класу - ІІІ місце серед учасників 5 класів з міста Херсона. Учні молодого вчителя Скиби А.М. вибороли 8 призових місць. 5 учнів 3(7)-А класу Херсонської гімназії №1 посіли перші п’ять місць серед семикласників з міста Херсона. Арбузова Карина – І місце, Кучеренко Лілія – ІІ, Ільченко Герман – ІІІ. 
   Олімпіада це завжди чудова нагода пригадати вивчене, і випробувати свої знання в нестандартних ситуаціях. Організатори проекту «Всеосвіта» цієї осені дали учням таку можливість. А молодий вчитель математики Скиба А.М. скористалася нагодою і залучила учнів до змагання в Інтернет-олімпіаді. Завдання були добре продумані, цікаві у чудовій, креативній тестовій формі. Діти з великим захопленням та цікавістю намагалися виконати усі вправи. Формат олімпіади додав змагальницького духу серед учнів у ході виконання завдань. Приємним як для вчителя, так і для учнів була миттєва перевірка результатів та нагородження сертифікатами та дипломами. Приємним став і той факт, що троє з чотирьох учасників 2(6)-Б стали переможцями. Винагородська Поліна, Мащенко Дарина, Чекменова Олена, Компанець Олександра. Бажаємо успіхів учням і творчої наснаги їх вчителеві.

"НА УРОК: ОСІНЬ - 2018." АНГЛІЙСЬКА МОВА


Щойно завершилася щорічна Всеукраїнська Інтернет-олімпіада "На Урок" Осінь 2018. Інтернет-олімпіада розрахована на всіх учнів і має на меті повторення та закріплення знань, здобутих під час попереднього навчального року з відповідної предметної дисципліни. Завдання розроблені відповідно до шкільної програми. Олімпіада «На Урок» має суттєву відмінність від типових конкурсних заходів – усі учні, перебуваючи в рівних умовах, зможуть проявити себе та отримати нагороду за роботу. Учасниками стали 350 тисяч школярів з усієї країни. Діти мали змогу спробувати власні сили з 15 предметів. Майже 50 учнів Херсонської гімназії № 1 з 3 по 10 клас стали учасниками олімпіади з англійської мови. 30 гімназистів отримали дипломи I, II та III ступенів всеукраїнського, обласного та міського (районного) рівнів. Незалежно від результатів конкурсу, кожен учасник отримав електронний сертифікат про участь. Подяка учителям, які підготували учнів до олімпіади: Шахман Ю.В., Софієнко О.В. та Устімовій Т.В.


ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА...


Добро і зло... Проблема добра і зла. Вона така ж давня, як давня історія людства, її ще називають вічною, загальнолюдською проблемою. На нашій землі здавна поняття «добро» розумілося як доброта і милосердя до всього живого на землі, чесність, порядність, здатність до співпереживання. 

У рамках відзначення Всесвітнього дня тварин 4 жовтня 2018 року  школяри Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради  долучилися до Всеукраїнського уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню тварин, було ініційоване благодійною організацією «БФ «Щаслива лапа». За результатами проведення відповідних уроків Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано рекорд України – «Наймасовіший урок добра в закладах освіти, проведений впродовж дня».

Отже, вчімося добру разом з нашими гімназистами, вчімося його робити для тварин і чекатимемо, коли воно запанує на Землі як повноправний її володар.
Найбільший урок у світі

Учні Херсонської гімназії №1 Херсонської міської стали учасниками проекту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Найбільший урок у світі», що розроблений у партнерстві з платформою онлайн-освіти EdErа. 930 школярів із 32 класів долучилися до всеукраїнського заходу. 
Урок був присвячений важливості досягнення глобальних цілей для поліпшення освітніх можливостей, подолання нерівності та несправедливості. Школярі разом з вчителями дискутували про умови забезпечення сталого миру та покращення здоров‘я для кожної дитини. 
Цілі сталого розвитку (ЦСР), які ще називають “Глобальними цілями” — це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всі людей у світі. 17 цілей є розвитком успіху Цілей розвитку тисячоліття; крім того, серед інших пріоритетів, вони також охоплюють нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість. Цілі є взаємопов'язаними — ключем до успіху в одній із них є вирішення питань, загалом пов'язаних із іншими. ЦСР працюють у дусі партнерства і прагматизму, і спрямовані на правильний вибір з метою стабільного підвищення якості життя для майбутніх поколінь. Вони містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів і екологічних проблем світу загалом. 
Фото  уроків можете переглянути за посиланням  в соцмережі Facebook із хештегами #LargestLessonUkraine #SDGs4Children #TeachSDGs.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ В УЖГОРОДІ


12-14 квітня 2018 року в Ужгороді проходив Всеукраїнський форум «Впровадження хмарних технологій у сучасний освітній процес». На захід зібралися освітяни з усієї України. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляли Олена Софієнко (заступник директора гімназії) та Володимир Вовченко (учитель інформатики). Організаторами заходу є Ужгородська міська рада, управління освіти та спеціалізований навчально-виховний комплекс «Пролісок» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти та науки України. Директор освітнього закладу Різак Тетяна Михайлівна презентувала роботу з використанням хмарних сервісів для активізації навчання учнів початкової школи. Приємними моментами була робота учнів з мобільними телефонами, використання QR кодів, Kahoot!, Powtoon, Plickers, Go Pollock та ін. Учні початкової ланки освіти вправно продемонстрували присутнім використання сучасних засобів в освітньому процесі. В рамках форуму учні та педагоги СНВК «Пролісок» презентували довготривалий проект «Я – європеєць!». По завершенню форуму педагогам вручили сертифікати учасників Всеукраїнського форуму «Формування Нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів», а учням-переможцям інтелектуальних ігор та конкурсів, найактивнішим учасникам проекту – призи та цінні подарунки.

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ СЕМІНАРУ!

Нагадуємо, що до 26 квітня (заняття № 4) вам треба встигнути виконати наступні завдання: 
1. Залишити відгуки на Linoit за посиланням 
2. Завнтажити на телефон мобільний додаток Kahoot.
3. Створити відео за допомогою онлайн сервісу PowToon www.powtoon.com та вставити посиланяя на Ваше відео в таблицю.

Новий формат проведення засідання навчально-методичної ради



06 березня 2018 року на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося засідання навчально-методичної ради методичного кабінету при управлінні освіти в онлайн форматі. Ільїна В.М., завідувач методичного кабінету, підвела підсумки діяльності методичного кабінету при управлінні освіти за 2017 рік та представила план роботи на 2018 рік.
Херсонська гімназія № 1 представила досвід роботи з питання «Використання сервісів хмаро орієнтованого середовища Офіс 365 в управлінській діяльності». Софієнко О.В., заступник директора гімназії, презентувала роботу адміністрації та вчителів щодо можливостей впровадження в адміністративну роботу основних та нових віртуальних сервісів Офіс 365: робота з документами онлайн, ведення та редагування календаря, створення опитувальників тощо. Панченко О.В., учитель української мови, ознайомила учасників вебінару з сучасним засобом взаємодії адміністрації та вчителів – віртуальною учительською закладу освіти. Вовченко В.М., учитель інформатики, зупинився на питанні щодо організації самоосвітньої діяльності педагогів, пояснив яким чином можливо зареєструватися на освітній платформі Microsoft Educator Community та пройти онлайн курси для підвищення кваліфікації вчителів.
Заступники директорів, перебуваючи на своїх робочих місцях, слухали доповідачів і робили текстові повідомлення в чаті, відповідали на поставлені питання.


Шановні учасники семінару!

Нагадуємо, що до 26 квітня (заняття № 4) вам треба встигнути виконати наступні завдання: 
1. Залишити відгуки на Linoit за посиланням 
2. Завнтажити на телефон мобільний додаток Kahoot.
3. Створити відео за допомогою онлайн сервісу PowToon www.powtoon.com
Хмарні сервіси в освіті
Заняття № 3

22 березня 2018 року Херсонська гімназія № 1 Херсонської міської ради  приймала вчителів освітніх закладів міста. В рамках роботи опорного навчального закладу щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі, при підтримці методиста міського методичного кабінету Ігнатьєвої Т.П., відбулося третє заняття практичного семінару з теми «Хмарні технології в освіті». У заході взяло участь близько 40 вчителів різних дисциплін: інформатики, математики, фізики, трудового навчання. 
Учасники семінару продовжували працювати з сервісами хмаро орієнтованого середовища Офіс 365. Захід почався з обговорення та перевірки домашнього завдання: учителі працювали над спільною презентацією Power Point Online, публікуючи найкращі сервіси, програми, онлайн-інструменти тощо, які сьогодні є у кожного учителя у власній скарбничці. Також, було підведено підсумки голосування за найкращий ресурс, яке було організовано на платформі Tricider. 
Під час практичної частини Богдан О.Ю. (учитель географії) ознайомила присутніх із застосунком Forms: вчителі проходили тестування, створювали опитувальники та тести, обговорювали переваги та недоліки даного сервісу. Вовченко В.М. (учитель інформатики) продемонстрував присутнім онлайн сервіс PowToon. Створюючи власні анімаційні відео та презентації, учасники семінару змогли переконатися, що PowToon – це  зручний сервіс для створення відео-інфографіки, з великою кількістю шаблонів, картинок, декорацій, персонажей та спеціальних ефектів. 
Рефлексію семінару було організовано за допомогою онлайн сервісу Linoit, де учасники могли залишити відгуки та побажанням організаторам.
Фото семінару за посиланням


Шановні учасники семінару!


Відкрито голосування за найкращий слайд, який містить корисну інформацію: онлайн ресурс, програма тощо. Голосуйте за посиланням 


ШАНОВНІ УЧАСНИКІ СЕМІНАРУ!

Нагадуємо, що до 16 березня ви маєте виконати домашнє завдання, а саме: зробити слайд спільної презентації 
(посилання на презентацію)

Деталі: кожен учасник має зробити свій слайд, який повинен містити активне посилання на ресурс, картинку чи скрін його головної сторінки, короткий опис переваг у використанні; своє бачення та пропозиції щодо застосування даного ресурсу під час уроку.

З 17 по 21 березня буде відкрито голосування: ви обираєте найкращий слайд із сервісами, які допоможуть зробити навчальний процес цікавішим!

22 березня о 14.00 відбудеться заняття № 3


ІННОВАЦІЙНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ


Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного  консенсусу, розуміння того, що освіта – один з основних важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Чималу роль у  реформах, що проводяться, відіграють самі педагоги, які першими на практиці зустрілися зі змінами та можуть об’єктивно оцінити очікувані результати цих змін.

15 – 16 лютого 2018 року у м. Дрогобич проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційне педагогічне проектування у процесі реалізації «Нової української школи». Понад 90 учасників з  усіх областей України взяли участь у  конференції: директори шкіл та їх заступники, науковці та керівники освіти, педагоги, які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», автори програми, представники Інституту модернізації змісту освіти. Херсонську гімназію № 1 Херсонської міської ради представляла заступник директора Наталія Лопушинська.

Сутність цього проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями. Головне – набуття необхідних навичок роботи з інформацією, аналіз, гнучке творче мислення, самоконтроль та самооцінка, швидкість реакції, а також раціональна організація праці. Великого значення  у цій програмі надають розвитку пізнавальних  процесів: мислення, пам’яті, уваги, уяви. Важливим завданням постає також розвиток особистих якостей школяра, таких як цілеспрямованість, працелюбність, організованість.

Модератором конференції була  Світлана Кириленко, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, кандидат педагогічних наук.  Вона також виступила з доповіддю «Нова українська школа –  сучасна траєкторія розвитку освіти». Директор школи Світлана Мала познайомила учасників  з навчальним закладом та  особливостями впровадження в роботу школи науково-педагогічного проекту  «Інтелект України».

Відвідавши урок, учасники конференції побачити програму  «Інтелект України» в дії. Вони високо оцінили роботу вчителів та змогли детально ознайомитись з самою організацією, темпом уроку, використаними формами та методами.  Освітяни обговорювали різні питання, ділилися досвідом та ідеями щодо впровадження програми. 

Науково-практична конференція стала сходинкою до осмислення важливості проекту «Інтелект України» в умовах впровадження реформ МОН, а сам проект  став більш зрозумілим та близьким  більшій кількості освітян.

Safer World Internet Day 2018


6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з вас» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом зі всім світом: як у навчальному закладі, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. Так, наприклад, в Україні, крім навчальних закладів, бібліотек, громадських організацій, медіа, долучились й  представники місцевих органів влади, які розміщували ідеї для батьків із безпеки дітей онлайн на своїх офіційних сайтах.
Учні та учителі Херсонської гімназії № 1 також долучилися до всесвітнього заходу! Під час уроків англійської мови: 1-Б (Устімова Т.В.), 7-А (Кузьменко О.С., Шахман Ю.В.), 5-А (Устімова Т.В., Катюха Т.Р., Софієнко О.В.), 6-А (Софієнко О.В., Кузьменко О.С., Строгова Н.М.), школярі обговорювали умови  безпечного користування Інтернетом, складали правила, переглядали відео, розгадували питання вікторини, малювали малюнки тощо. Уроки пройшли цікаво та весело, а головне, діти усвідомили для себе важливість знань щодо безпечного користування Інтернетом!

Створення Єдиного інформаційного простору навчального закладу
на платформі Office 365


Робота опорного навчального закладу міста 
з використання інформаційно-комунікаційних технологій
 Заняття 1

Неможливо якісно впровадити сучасні технології в освітній процес, якщо ними на високому рівні не володіють учителі та директори шкіл – вони створюють інформаційну культуру закладу. Таким чином, якщо нова українська школа має на меті давати інформаційну компетентність учням, починати потрібно з вчителів.
25 січня 2018 року Херсонська гімназія №1 Херсонської міської ради гостинно приймала вчителів освітніх закладів міста. В рамках роботи опорного навчального закладу щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі, при підтримці методиста міського методичного кабінету Ігнатьєвої Т.П., відбулося перше заняття практичного семінару з теми «Хмарні технології в освіті». У заході взяло участь більше 40 вчителів різних дисциплін: інформатики, математики, фізики, трудового навчання. 
Заняття з теми «Створення Єдиного інформаційного простору навчального закладу на платформі Office 365» було присвячено знайомству з основними сервісами хмаро орієнтованого навчального середовища Office 365. В рамках заходу присутніх ознайомлено з основними ідеями та можливостями, які вона відкриває для учнів та вчителів та поділилась досвідом участі у проектах Учасники взяли участь у вступному анкетуванні, яке було проведено за допомогою  онлайн додатку Plickers (Панченко О.В., учитель української мови), виконали завдання вікторини «Хмарні технології: факт чи вигадка» (Янчук Н.Г., учитель географії). Софієнко О.В. (заступник директора з навчально-виховної роботи)  та Вовченко В.М. (учитель інформатики) презентували досвід роботи гімназії щодо організації роботи та практичному використанні хмарних сервісів в освітньому процесі. Підведення підсумків семінару було організовано як спільна робота всіх учасників заходу з сервісом Padlet (Кравченко Ю.Д., учитель хімії).
З січня по травень планується провести низку практичних занять під час яких учителі ознайомляться з можливостями, які представляє компанія Майкрософт для освітян, зможуть долучитися до Всесвітньої спільноти вчителів Microsoft Community та отримати сертифікат.
Як ми писали раніше, Херсонська гімназія № 1 отримала статус Microsoft Showcase School (Зразкова школа Майкрософт) та представники гімназії: Наталія Устинова (директор), Олена Софієнко (заступник директора), Володимир Вовченко (учитель інформатики) отримали статус «Тренер-експерт компанії Майкрософт Україна», пройшовши сертифікацію у школі тренерів.

Учасники зазначили практичну користь заходу, який сприяв виробленню стимулу й мотивації до подальшої творчої і плідної діяльності педагогів.